Komputer nie widzi portu usb

PS/2 jakby to delikatnie powiedzieć ? Powiem prosto z mostu: nie da się do niego podłączyć drukarki (tj.l fizycznie się da - przy pomocy wspomnianej przejściówki) ale nie wyobrażam sobie by dało się drukarkę uruchomić .

Co prawda Asrock wypuścił kiedyś taką płytę z “uniwersalnym portem PS/2” - ale tam raczej chodziło o możliwość podłączenie zamiennie myszy i klawiatury , bądź doprowadzenie dodatkowego zasilania 12 V dla urządzeń zewnętrznych … na nim drukarka tez by nie ruszyła.

ale jednak miałam tam podlaczona drukarke i wszystko ładnie chodzilo przez ponad rok. a drukuje bardzo dużo parenascie stron dziennie.

Dodane 15.05.2010 (So) 12:46

niestety nie ma tego w polu typ plyty głównej pokazuje mi “nieznany” a linki, są nieaktywne.

“niestety nie ma tego w polu typ plyty głównej pokazuje mi “nieznany” a linki, są nieaktywne.”- AniolCiemnosci

, sciągnij Everest Ultimate Edition i na nim sprawdź.http://www.dobreprogramy.pl/Everest-Ult … 12798.html. Pokazuje więcej niż zwykły Everest. Pozdrawiam.

kurde to jest USB 2.0 to ja juz nie wiem co dalej :frowning:

Dodane 15.05.2010 (So) 17:35

no dobra a te podłączenie sieciowe to jak ? tak po prostu podpinam pod kabel sieciowy i gotowe?? czy coś muszę jeszcze w komputerze ustawiać? i na jaka odległość najdalej mogę mieć tak podłączona ta drukarkę żeby normalnie drukowała

a) zainwestować w aktywny hub USB i modlić się żeby wystarczyło

b) wymienić kabel USB na aktywny (ale to raczej droga zabawka i nie wiadomo czy zagwarantuje sukces)

Przecież masz opisane (z obrazkami !) krok po kroku jak podłączyć drukarkę …

100 m - może troszkę więcej.