Komputer nie widzi portu usb

Mam taki problem kupiłam nowy kabel usb a-b żeby podłączyć drukarkę, ale po podłączeniu komputer daje tylko komunikat ze usb nie działa poprawnie i ze niby brak sterowników, sprawdziłam stary kabel i nie ma żadnych problemów z odnalezieniem ze nowy sprzed został podłączony o co w tym chodzi ze stary kabel widzi a nowego nie chce?? sprawdzałam ten nowy kabel na innym komputerze i żadnych problemów nie było.

Ten nowy kabelek nie jest przypadkiem dłuższy ? Na innym komputerze sprawdzałaś - ale z ta samą drukarką ?

tak jest dluzszy, ale po podłonczeniu do drugiego komputera dziala normalnie znalazł drukarke zainstalował i wydrukowalo sie.

Jeżeli drukarka była TA SAMA - to znaczy że pierwszy komputer ma a) starszy standard portu USB (1.0 / 1.1) b) ma port USB 2.0 - ale jest zbyt wiele urządzeń podłączonych i sygnał na USB jest za słaby by poprawnie nawiązać łączność z drukarką (szczególnie jeśli ta jest np. urządzeniem wielofunkcyjnym).

zakup huba z zasilaniem i problem powinien zniknąć

jeśli masz urządzenia których nie odpinasz może bez problemu podłączyć je do huba

jak mogę to sprawdzić i czy ewentualnie coś da się z tym zrobić? i dlaczego wcześniej nie było z tym problemu?

Dodane 14.05.2010 (Pt) 18:46

tam sa tylko dwa gniazda USB i tak to drugie tez jest uzywane

… bo kabel był krótszy ?

Możesz napisać coś więcej na temat komputera (jaki procesor chociaż) i o drukarce ?

Model drukarki

SAMSUNG SCX-4725 FN

KOMPUTER:

Intel® Pentium ( R) Dual CPU

E2180 @ 2.00GHz

2.00 GHz, 1,99GB RAM

Jakie usb posiada komputer możesz sprawdzić w specyfikacji płyty głównej. Natomiast odczytać model i markę płyty możesz programem Everest.

a jakoś tak dla laika możesz mi powiedzieć gdzie tego szukać bo nie mogę znaleźć, :lol:

mam everesta

Po uruchomieniu Everest’a wybierasz płyta główna :lol:

to wiem :] ale nie widze tego moze jakas mała demonstracja albo jaka to nazwa?

Więc płyta główna powinna dać sobie radę (powinna posiadać porty USB co najmniej 1.1)

To jest właśnie drukarka wielofunkcyjne. Jeśli podłączasz ją kablem dłuższym niż 2 m - to twój problem będzie występował, i obawiam się że nawet aktywny HUB USB nie pomoże. Skoro jednak masz dwa komputery, i jeśli posiadasz sieć - to czemu nie wepniesz jej do sieci (drukarka posiada interfejs sieciowy). Problem długości kabla zniknie (chyba że masz odległość większa niż 100 m w co wątpię), i zyskasz dodatkowo możliwość korzystania z drukarki na dwóch komputerach.

w tym problem ze jest tylko jeden komputer drugi to tylko tak dla sprawdzenia.

a gdyby zmienic śledzia USB na 2.0 pomogło by?? bo rozumiem ze innego wyjscia nie mam

Śmiem wątpić - ale tu wracamy do istotnej kwestii jaką jest płyta główna. (dla pewności: mówiąc o wymianie śledzia masz na myśli dołożenie kontrolera USB 2.0 ? ) Istnieje jeszcze pewna szansa - że jeśli płyta nie jest jakimś straszliwym wynalazkiem, może jedynie trzeba coś zmienić w ustawieniach BIOSu.

nie dołożenia tylko wymianie tej która jest na nowego.

a co ewentualnie musiała bym zmienić w tym biosie??

dodam jeszcze ze wcześniej ta drukarka była podłączona na Adapter USB do PS/2 na dłuższym kablu niż 2m i było ok. tylko ze chyba to gniazdo sie spaliło bo teraz nic nie reaguje jak podłączam. kabel byl pociagniety pod dywanem który byl przyklejony i mega był nagrzany włącznie z wtyczka usb.

To faktycznie gniazdo mogło się spalić… Co do Everesta, to jak wejdziesz w płyta główna, to na dole będziesz mieć link do specyfikacji płyty i w niej będzie napisane jakie płyta ma usb…

:o

ale ze co? normalnie chodziło i nie było z tym problemów.

w nowych komputerach ps2 działa prawie identycznie jak USB

na ps2 jest mniejsze napięcia czy jakoś tak więc mógł się spalić