Komputer nie widzi portu usb

(Losiowatamenda) #1

Mam taki problem kupiłam nowy kabel usb a-b żeby podłączyć drukarkę, ale po podłączeniu komputer daje tylko komunikat ze usb nie działa poprawnie i ze niby brak sterowników, sprawdziłam stary kabel i nie ma żadnych problemów z odnalezieniem ze nowy sprzed został podłączony o co w tym chodzi ze stary kabel widzi a nowego nie chce?? sprawdzałam ten nowy kabel na innym komputerze i żadnych problemów nie było.

(Veers) #2

Ten nowy kabelek nie jest przypadkiem dłuższy ? Na innym komputerze sprawdzałaś - ale z ta samą drukarką ?

(Losiowatamenda) #3

tak jest dluzszy, ale po podłonczeniu do drugiego komputera dziala normalnie znalazł drukarke zainstalował i wydrukowalo sie.

(Veers) #4

Jeżeli drukarka była TA SAMA - to znaczy że pierwszy komputer ma a) starszy standard portu USB (1.0 / 1.1) b) ma port USB 2.0 - ale jest zbyt wiele urządzeń podłączonych i sygnał na USB jest za słaby by poprawnie nawiązać łączność z drukarką (szczególnie jeśli ta jest np. urządzeniem wielofunkcyjnym).

(pawcio1212) #5

zakup huba z zasilaniem i problem powinien zniknąć

jeśli masz urządzenia których nie odpinasz może bez problemu podłączyć je do huba

(Losiowatamenda) #6

jak mogę to sprawdzić i czy ewentualnie coś da się z tym zrobić? i dlaczego wcześniej nie było z tym problemu?

-- Dodane 14.05.2010 (Pt) 18:46 --

tam sa tylko dwa gniazda USB i tak to drugie tez jest uzywane

(Veers) #7

... bo kabel był krótszy ?

Możesz napisać coś więcej na temat komputera (jaki procesor chociaż) i o drukarce ?

(Losiowatamenda) #8

Model drukarki

SAMSUNG SCX-4725 FN

KOMPUTER:

Intel® Pentium ( R) Dual CPU

E2180 @ 2.00GHz

2.00 GHz, 1,99GB RAM

(Piotrkijak) #9

Jakie usb posiada komputer możesz sprawdzić w specyfikacji płyty głównej. Natomiast odczytać model i markę płyty możesz programem Everest.

(Losiowatamenda) #10

a jakoś tak dla laika możesz mi powiedzieć gdzie tego szukać bo nie mogę znaleźć, :lol:

mam everesta

(Piotrkijak) #11

Po uruchomieniu Everest'a wybierasz płyta główna :lol:

(Losiowatamenda) #12

to wiem :] ale nie widze tego moze jakas mała demonstracja albo jaka to nazwa?

(Veers) #13

Więc płyta główna powinna dać sobie radę (powinna posiadać porty USB co najmniej 1.1)

To jest właśnie drukarka wielofunkcyjne. Jeśli podłączasz ją kablem dłuższym niż 2 m - to twój problem będzie występował, i obawiam się że nawet aktywny HUB USB nie pomoże. Skoro jednak masz dwa komputery, i jeśli posiadasz sieć - to czemu nie wepniesz jej do sieci (drukarka posiada interfejs sieciowy). Problem długości kabla zniknie (chyba że masz odległość większa niż 100 m w co wątpię), i zyskasz dodatkowo możliwość korzystania z drukarki na dwóch komputerach.

(Losiowatamenda) #14

w tym problem ze jest tylko jeden komputer drugi to tylko tak dla sprawdzenia.

a gdyby zmienic śledzia USB na 2.0 pomogło by?? bo rozumiem ze innego wyjscia nie mam

(Veers) #15

Śmiem wątpić - ale tu wracamy do istotnej kwestii jaką jest płyta główna. (dla pewności: mówiąc o wymianie śledzia masz na myśli dołożenie kontrolera USB 2.0 ? ) Istnieje jeszcze pewna szansa - że jeśli płyta nie jest jakimś straszliwym wynalazkiem, może jedynie trzeba coś zmienić w ustawieniach BIOSu.

(Losiowatamenda) #16

nie dołożenia tylko wymianie tej która jest na nowego.

a co ewentualnie musiała bym zmienić w tym biosie??

dodam jeszcze ze wcześniej ta drukarka była podłączona na Adapter USB do PS/2 na dłuższym kablu niż 2m i było ok. tylko ze chyba to gniazdo sie spaliło bo teraz nic nie reaguje jak podłączam. kabel byl pociagniety pod dywanem który byl przyklejony i mega był nagrzany włącznie z wtyczka usb.

(Piotrkijak) #17

To faktycznie gniazdo mogło się spalić... Co do Everesta, to jak wejdziesz w płyta główna, to na dole będziesz mieć link do specyfikacji płyty i w niej będzie napisane jakie płyta ma usb...

(Veers) #18

:o

(Losiowatamenda) #19

ale ze co? normalnie chodziło i nie było z tym problemów.

(pawcio1212) #20

w nowych komputerach ps2 działa prawie identycznie jak USB

na ps2 jest mniejsze napięcia czy jakoś tak więc mógł się spalić