Komputer nie widzi stacji dyskow

po wejsciu w Moj Komputer zauwazylam ze zniknela ikona stacji dyskow cd-rom, komputer nie reaguje na wkladane plyty cd:/

Na liscie menedzera urzadzen przy nazwie stacji jest wykrzyknik.

Nie wiem co sie stalo bo wczesniej bylo wszystko ok. Moze to wina jakiegos wirusa? prosze o pomoc

Może po restarcie się pojawi. Jak nie, sprawdź taśmę sygnałową. Albo odłącz nagrywarkę zrestartuj komp podłącz ponownie i może wykryje?

eee taśme sygnałową ?? :stuck_out_tongue:

jeszcze jedna rzecz… to jest laptop. Wiec nie moge niestety tak poprostu odlaczyc dysku :confused:

aby wykluczyć błędy sprzętowe uruchom jakąś dystrybucję LIVE linuksa (bootowalną z płyty, np Knoppix) i zobacz, czy możesz korzystać z napędu.

Jeśli wszystko ok. masz jakieś problemy programowe. W menadżerze urządzeń usuń CD rom i czekaj aż windows sam ponownie wykryje napęd.

niestety ne mam zadnej plyty:/

odinstalowalam cd rom w menadzerze i po chwili pokazalo sie zawiadomienie ze wykryto nowy sprzet, ale nastapil jakis problem z instalacja i sprzet moze nie dzialac poprawnie

komp jak jak go nie widzial… tak nie widzi :confused:

w menadzerze nadal jest przy nim maly wykrzyknik

a we wlasciwosciach taki blad:

W biosie napęd CD jest widziany.

Dociśnij może brak styku,jak wyjmowany, wyjmij i włóż.

Sprawdź wpisy w rejestrze:

Cytat stąd:

http://portal.centrumxp.pl/forums/thread/169899.aspx

wiec sprawa wyglada tak…

Dysk jest spowrotem :slight_smile: wszystko cacy…

skasowalam tylko wspomniane wartosci z

oraz

nie mam w rejestrze takiego klucza jak

jest jeszcze tylko ControlSet00 3 ale tam nic nie ruszalam

i mam jeszcze jedno pytanko… mianowicie po restarie razem z wczesniej zaginionym napędem pojawiło sie tez cos nowego :stuck_out_tongue:

tzn nowy dysk: BACKUP (E: ), o pojemnosci 4GB z czego 3GB zajmują jakies dziwnie pliki… (o co chodzi???)

Może to jest ukryta partycja typu recovery z systemem i oprogramowaniem - dokumenty lapa i poczytaj.

ok :slight_smile: dzieki wielkie za pomoc