Komputer nie widzi telefonu podłączonego kablem USB

Jak w temacie. Podłączam telefon kablem USB a komputer NIC - nie widzi go, nawet po zainstalowaniu sterów USB, wcześniej się to nie zdarzało. Jeżeli ktoś zna proste rozwiązanie to ja bardzo proszę o odpowiedź. Telefon to: Samsung - SGH J600E TriBand

Znam proste rozwiązanie - kupno nowego kabla, bo zapewne się zepsuł.

Kabel lub w telefonie nie wybrałeś odpowiedniego trybu dla USB :slight_smile:

Masz sterowniki USB, ale czy zainstalowałeś oprogramowanie Samsunga (dołączone do telefonu bądź ściągnięte z internetu)?

Tak, dalej nie widzi. Nigdy takiego czegoś nie było

http://www.samsung.com/pl/support/detai … =SGH-J600E

Patrz tam gdzie pisze “Wsparcie dla produktu” i wybierz Samsung PC Studio.

Pobierz jeszcze Samsung Kies i zaktualizuj oprogramowanie.

zainstalowałem to dodatkowe oprogramowanie ale nic nie pomogło. A teraz na dodatek jak chce z karty pamięci ustawić jakąś nutę na dźwięk dzwonka to wyskakuje monit “pamięć pełna” co dziwne kartę mam zapełnioną zaledwie w 1/4

Mi się zdaje, że masz stare oprogramowanie… Zaktualizuj go lub zanieś do serwisu.

Oprogramowanie PC studio? czy kartę/kabel bo nie nadążyłem heh

Oprogramowanie w telefonie. Możliwe, że się “posypało” skoro i z kartą ma problemy. Ale najpierw sprawdź inny kabel. Nie wiem jak w samsungach, ale w SE można samemu aktualizować softa programem dostępnym na stronie producenta, więc przy różnych zawiechach niekoniecznie trzeba latać do serwisu.

Kabel od aparatu cyfrowego samsunga z deczka za duży a inny telefon ma zupełnie inną końcówkę USB, ale podłączyłem telefon kablem do notebooka i też nie wyczuwa telefonu. Widocznie faktycznie coś złego stało się kartą albo z kablem #-o

Nie, nie… To będzie raczej wina soft-u. Jeżeli sam sobie nie poradzisz z aktualizacją oddaj to fachowcom :smiley:

Przy aktualizacji wyskakuje jakiś błąd. Temat raczej można już zamknąć, tak myślę

Hmm… jeżeli wyskakuje jakiś błąd to zrób Hard Reset, jeżeli i to nie pomoże tylko serwis Cię ratuje.

Heh, nie zrozumieliśmy się. Pisząc o aktualizacji softu miałem na myśli Program Samsung PC Studio. Telefonu zaktualizować nie mogę bo (to z deczka starszy model) on nie ma żadnego systemu, android etc. Ale dobrze, jutro spróbuję hard reset wg. twojej sugestii. Odezwę się czy coś pomogło :slight_smile:

I jak ?

Jakie efekty ?

Bardzo często jest winnny kabel usb,po prostu nie łączy dobrze,u mnie też tak było,że komputer nie wykrywał telefonu,podłączyłem inny kabel i jak ręką odjął.

Mialam ten sam problem…instalowalam sterowniki, samsung kies i conietylko…a winny okazal sie wlasnie kabel…uffff :slight_smile:

Ktokolwiek ma podobny problem. Upewnijcie się że kabel służy do transmisji danych. Niektóre kable po prostu do tego nie służą, co wynika z ich budowy.
Port usb ma 2 pary złącz. Jedna para służy do zasilania urządzenia a druga do transmisji danych. W niektórych kablach po prostu para złącz do transmisji nie jest ze sobą połączona w okablowaniu. I tyle.