Komputer nie widzi telefonu

Witam. Moj telefon ulegl uszkodzeniu, standardowo poszedl wyswietlacz, jest wlasciwie nieczytelny. Chcialem uratowac pliki ktore mialem na pamieci telefonu oraz karcie pamieci. Po podlaczeniu do komputera, telefon tylko sie laduje. Nie mam mozliwosci jak szukac gdzies po ustawieniach i przelaczac na rozne tryby. Czy ktos ma pomysl jak sie za to zabrac?

Ps. sorry za brak polskich znakow ale nie mam polskiej klawiatury, z pozdrowieniami - Piotrek.

Z karty uratujesz wyjmując ją z telefonu i wkładając do czytnika kart. Jeśli takowego nie masz to musisz się w niego doposażyć (koszt ok. 20 zł). Jeśli chodzi o pamięć wewnętrzną, to musisz przełączyć tel. w tryb MTP - Inaczej nie dostaniesz się do pamięci.
Drobna rada: w miarę możliwości nigdy nie trzymaj plików w pamięci wewnętrznej telefonu, tylko właśnie na karcie, ew. w chmurze. Jeśli dotyk padł, a zakładam, że tak niestety jest, to w prosty sposób nic nie zrobisz. No chyba, że masz włączone debugowanie USB i za pomocą ADB da się coś zrobić, ale ja nie kopiowałem plików w ten sposób, więc nie wiem, czy w ogóle się da tak zrobić. Niech ktoś się wypowie, bo sam jestem ciekaw.

Dotyk dziala z tym ze wyswietlacz pokazuje wszystkie kolory tego swiata, mega znieksztalca obraz i pokazuje niestworzone rzeczy. W dodatku moze bym i jakims cudem wlaczyl ten tryb ale wyswietlacz caly czas sam sie wciska uruchamiajac rozne rzeczy na telefonie…

To w takim razie niestety ciężko będzie coś zrobić. Jeśli ekram “sam siebie” dotyka, tzn. samoczynnie uruchamia różne rzeczy, to digitizer (czujnik dotyku) do wymiany. Tak tylko jeszcze spytam: Jaki to telefon i co się z nim stało? Upad? Kontakt z wodą, czy coś innego?
Ja bym zrobił tak: Poszedłbym do serwisu GSM i spytał się. Może uda im się skopiować Twoje dane np. na Pendrive’a, a potem wymieniliby difgitizer - o ile będzie warto to robić i wsio.
Ty - jak masz zastępczy telefon, to przełóż sobie SIM’a i kartę SD i oddaj ten zepsuty telefon do serwisu, bo sam za bardzo nic nie zrobisz.

No chyba, że można skopiować dane z telefonu przez ADB, ale to zabawa dla bardziej zaawansowanych.

Napisz jaki to telefon, a ja poszukam rozwiązania dla Ciebie w miarę możliwości.

A podłączenie myszki przez kabel OTG?

1 polubienie

Patrz! O tym to ja zapomniałem, ale nie wszystkie telefony obsługują OTG.

Każdy Xiaomi obsługuje OTG.