Komputer nie widzi wifi


(ameba28) #1

Z jakiegoś powodu mój komputer przestał widzeć sieci wifi. Twierdzi, że nic nie nadaje w pobliżu, a mój telefon widzi kilkanaście różnych sieci. Nie wiem jakie jeszcze szczegóły powinienem podać, więc czekam na pytania.


(Azi) #2

Podaj specyfikację komputera (producent, model) Jeśli składak , to: http://www.dobreprogramy.pl/AIDA64-Extreme,Program,Windows,22112.html

Podaj dane ze zakładki Sieć, później po prawej Sieć PCI/PNP

No i wersję systemu operacyjnego. (XP? win Vista/7/8 ?) to ma znaczenie.

Tyle na początek. Zacznij od ostatniego mojego zdania, będzie wbrew pozorom łatwiej :slight_smile:


(ameba28) #3

System win7x64, komputer składak, AIDA64 z jakiegoś powodu w podanej przez ciebie zakłądce nie widzi mojego adaptera wifi, jedynie kartę ethernetową. Mó adapter to Edimax RT73 USB Wireless LAN

 


(Abix) #4

Zakładając że restartowałeś komputer.

 

Wyciągnij adapter i włóż do innego USB.

 

Jeżeli nie zadziała:

 

Jak masz możliwość zobacz na innym komputerze czy czasem nie jest zepsuty jako że one mają tendencje do psucia się (zakładam że nie jest uszkodzony i “ojciec” portu USB nie rusza się (przeważnie w górę w dół co by oznaczało oderwanie od płytki drukowanej lutów)

 

Idziemy dalej:


(ameba28) #5

 

Restartowałem, przekładałem do innego portu, sprawdzałem na innym komputerze, podłączałem pendrivy do tych portów USB, wyłączałem w menedżerze, a nawet odinstalowywałem za jego pośrednictwem sterowniki i pozwalałem Windowsowi pobrać je na nowo. Wszystko to jeszcze zamin napisałem na tym forum. Niestety problem leży gdzieś głębiej… Swoją drogą właśnie odkryłem, że w zakładce Panel sterowania > Sieć i Internet > Połączenia sieciowe karta ma statuś “Wyłączona” i nie da się jej włączyć. To znaczy jest opcja “Włącz” i coś się dzieje kiedy są wybiorę, ale i tak po wszystkim nadal ma status “Wyłączona”.


(Abix) #6

Start

w wyszukaj:

services.msc

enter

 

coś co się nazywa:

włącz - w sumie to ma najwięcej sensu - albo wyłącz i włącz ponownie.

Mam problem ze znalezieniem tego po Polsku:

:“Autokonfiguracja sieci WLAN”

zobacz też na usługę:

Wired AutoConfig

przejżyj usługi na spokojnie.

 

http://www.home-network-help.com/wlan-autoconfig-service.html

 

https://www.youtube.com/watch?v=2DtO0qSE7QM


(ameba28) #7

Pomogło pogrzebanie w Autokonfiguracji sieci WLAN (tak to się nazywa w polskiej wersji systemu). Dzięki wielkie! Temat rozwiązany.