Komputer nie widzi zawartości dysku zewnętrnego

Witam!

Mam problem z dyskiem, ponieważ po jakimś czasie użytkowania pliki na dysku tak jakby “ukryły się” :] jednakże nie są ukryte. Po podłączeniu dysku do komputera - pliki nie są widoczne, zaś po podłączeniu go np. do telewizora wszystko elegancko widać… Czy ktoś może wie, jak rozwiązać ten problem?

Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc! :smiley:

A dysk jest widoczny w Mój Komputer?

Tak. Jak dorzucam jakieś nowe pliki, to też są widoczne i normalnie je czyta.

To trzeba zrobić kopię tych plików i dysk należy sformatować z poziomu komputera.

I tu również jest problem, bo nie da się ich skopiować. Tak jakby komputer ich nie wykrywał… Ale po usunięciu wszystkich innych plików, wskazuje, iż dysk jest zapełniony w jakiejś tam części…

Dodane 22.09.2013 (N) 9:01

Ale wyświetla się komunikat, że dysk jest pusty…

Może dysk zawirusowany?

Masz system Windows 7? i jaką literę system przypisał dyskowi?

Tryb awaryjny i podepnij dysk i zobacz, czy widzi te pliki.

Trzeba iść ewentualnie na inny komputer np : z systemem XP i sprawdzić tam i zrobić ewentualnie kopię danych, a później dysk sformatować na swoim komputerze.

Kurcze, może i jest zawirusowany… Ja mam Windowsa 8, ale ani na 7 ani na Viście też nie czyta - sprawdzałam. Ale w takim razie zrobię tak, jak radzisz i sprawdzę na XP.

A przypisał mu literę D. Jednakże to jest nowy komputer i jeszcze nie jest podzielony na partycje…

Sprawdź wszystko co Ci napisałem, gdzieś problem jest.

Wstaw raport z UsbFix z opcji Listing (dysk ma być podłączony), zawartość raportu umieść na http://www.wklej.org/ i podaj link.