Komputer nie widzi zewnętrznego dysku

Mam następujący problem. Posiadam zewntrzny dysk marki Western Digital, dostałem go i nie mam o nim wiecej informacji. Po podłączeniu dysku do komputera słychać, ze dysk pracuje ale komputer go nie widzi. Próbowałem pod różnymi systemami i ciągle nic. Czy istnieje jakiś sposób aby ten komputer widział dysk czy nalezy go spisać na straty ?

Może niesformatowany i trzeba partycję utworzyć. Uruchom zarządzanie dyskami i sprawdź. 

Sprawdzałem, niewidoczny.

Podaj więcej informacji, jaki masz system, jakie jest złącze dysku, skąd go wziąłeś?

Sprawdzalem na win xp, 7 i na ubuntu. O dysku nie wiem nic wiecej i nie mam jak sie dowiedzieć, na naklejce producenta tez nic nie ma.

Prawdopodobnie dysk jest uszkodzony. Przełącz go - zakładam że dysk jest pod USB - pod wszystkie pozostałe gniazda po kolei.

Hej,

Ewentualnie wymontuj dysk z obudowy i podłącz go poprzez interfejs bezpośrednio do płyty głównej komputera. Może tylko kontroler USB jest zepsuty?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dzięki za pomoc, faktycznie kontroler musi byc uszkodzony bo sam dysk, mimo ze są problemy z systemem plików, po podłączeniu bezpośrednio działa.