Komputer nie włącza się, błąd A2

Witam

Mam płyte główną msi h61m-p20 (g3). Nie włącza się system, zanim zacznie ładować się system widzę czarny pulpit a na nim w prawym dolnym rogu A2. Nawet w biosa wejść się nie da.

Co może być przyczyną ? reset biosu nie pomaga ;(

W przypadków BIOSu AMI - kod A2 oznacza zazwyczaj problem z inicjalizacją kontrolera pamięci masowej (czyli dysku). Na początek więc odepnij od płyty wszystkie napędy, i zobacz czy procedura POST przeskoczy, czy też pokaże kolejny kod błędu. W pierwszym przypadku - winnym może być kabel łączący napęd z kontrolerem na płycie. W drugim przypadku - może to wskazywać na problem z samym BIOSem lub nawet z kontrolerem na płycie głównej.

Ale aby od tak coś sie stało ?

Mógł paść nowy dysk twardy ?

?

Dysk, kabelek, kontroler, BIOS - nie ma różnicy czy nowe czy nie - jak ma się popsuć - to się popsuje. Jak mawiają: taka karma …

Oddałem komputer do serwisu NTT. Dziś dowiedziałem się że komputer:

  • był zakurzony (a miałem go tydzień)

  • procesor się przegrzewał (wówczas gdy max temp było około 80stopni)

  • był także BadSector na dysku twardym który usunęli

Na moje oko bajki, a Waszym zdaniem ? Możliwe że te rzeczy były przyczyną tego błędu ? Bądź może BadSector ale czy usunięcie go (pierwsze słyszę aby się dało…) jest w ogóle możliwe ?

Pytam się gdyż chciałbym wiedzieć trochę więcej na przyszłość :slight_smile:

NTT to firma która powinna już dawno sprzedawać odkurzacze,usuneli bad sector zabawne moze jeszcze programem HDD Regenerator:P,tak naprawdę żerują na osobach które przyniosą komputer i powiedzą coś nie działa a oni sypią bajkami i doliczają ci koszty ,zasugeruj się podpowiedziami Veers

Miałem na gwarancji więc sami sobie robią dodatkową robotę i płacą za kurierów, ja nie muszę nic płacić… przynajmniej tak mówili. Komputer mam dostać z powrotem w pn. Zobaczymy jak długo pochodzi :confused:

Dodane 17.11.2012 (So) 14:20

Komputer dostanę w wtorek bo jeszcze coś z nim robili mimo tego że mówili, iż będzie w piątek wysłany.

Chciałbym sprawdzić badsektory na hdd. Jaki program polecacie do dokładnej analizy dysku twardego ?

Dodane 20.11.2012 (Wt) 15:00

Ostatecznie wymienili płytę główna… tragedia te NTT.

temat można zamknąć.