Komputer nie wlacza sie po czyszczeniu spr. powietrzem

witam mam problem czyscilem kompa komp byl oczywiscie wylaczony niestety uzywajac sprezonego powietrza trzymalem go na odwrot wylatywala wowczas tak jagby para lub gaz . probowalem wlaczyc go po 1 godzinie i lipa . Zielona dioda na plycie glownej sie swieci zaden wiatraczek nie chodzi podlaczylem inny zasilacz to samo zadnych odglosow z glosniczka . Niewiem co teraz moze byc nie tak . Moj komp plyta glowna asus m2kv grafika geforce 8500gt zasilacz fever 400w .

Delikatnie przesusz suszarką do włosów,postaw blisko kaloryfera.Spryskałeś go jaKby wodą.Sprawdż kondensatory,kabelki. Niestety serwis

suszylem suszarka wszystko dociskalem ale nic

Dodane 31.12.2010 (Pt) 20:12

jak wyzej pisalem z tego spr powietrza wylatywala para lub gaz wygladalo to jagby czesci zamarzaly

Dodane 31.12.2010 (Pt) 20:14

jakby najprosciej sprawdzic ktora czesc mogla by byc ewentualnie do wymiany. Plytagl. lub cos innego

Sprawdż kondensatory czy nie są wybulone,zresetuj BIOS-wyjmij baterię na 15 min.Obejrzyj kość CMOS,może mieć jakieś odpryski,sprawdż czy chodzi zegar.Po wyschnięciu .Wyjmij kości RAM,też je wysusz.

kolego nie jestem biegly tak jak ty . co to jest bateria i kondensatory gdzie to jest na pl glownej

Bateria to taka chromowana okrągła piguła,jest w okolicy karty graficznej.Karty też wyjmij i wysusz.Kondensatory to niebieskie lub szare okrągłe 'słupki" http://support.asus.com/pcassistant/pca … uage=pl-pl

baterie wyciagnalem poczekam te 15 min a kondensatory wygladaja ok

Głównie chodzi o kość CMOS…ona steruje BIOS-em,dlatego pytam o zegar.A BIOS to podstawa rozruchu komputera

a kosc cmos co to jest ta pigula?

Dodane 31.12.2010 (Pt) 21:26

nic to nie dalo dalej lipa jeszcze jakies pomysly?

Tak ja mam pomysł, oddaj do serwisu i się z tym nie męcz, ponieważ awaria może być poważniejsza. Serwisanci ci powiedzą co jest nie tak

ale ja tez zawsze tak mam ze tak jakby mi zamraża i jest wszystko ok…

Jesli tym sprężonym powietrzem wprowadziłeś którykolwiek wentylator na wysokie obroty, to mogłeś uszkodzić wytworzonym napięciem (maszyny elektryczne bywają “odwracalne”!) elementy płyty głównej i masz ją z głowy, czego… w Nowym Roku Ci jednak nie życzę!

Dodane 31.12.2010 (Pt) 22:48

Na przyszłość. Dmuchając sprężonym powietrzem na wentylatory, należy palcem przytrzymać w miejscu śmigło wentylatora.

-na przyszłość dedykuję ten przypadek tym wszystkim którzy przez okno włażą jak są drzwi otwarte. Do “sprzątania maszyny” odkurzacz z długą ssawką i pędzel z miękkim włosiem w zupełności wystarcza. Niektórzy wolą “eksperymenty” i się kończy tak jak tobie się niestety “udało” :frowning: . Sam już nie kombinuj jeżeli nie chcesz pogorszyć.