Komputer nie włącza się po dodaniu drugiej kości RAMu

Witam, mam problem z pamięcią RAM posiadam 1 GB i chciałem dołączyć drugą kość lecz po wpięciu komputer nie włącza się po wypięciu kości którą chciałem dołączyć od razu się włącza. Proszę o pomoc.

Podaj model płyty głównej, parametry pamięci RAM (obu modułów).

Czy zresetowałeś ustawienia biosu (zworką lub pp przez wyciągnięcie baterii) po włożeniu nowego modułu?

kamil1989ns , zapoznaj się, proszę, z tym tematem, a następnie - korzystając z przycisku zmien.gif

Pozdrawiam,

Dimatheus

Pamięć 1. 1GB UNB PC3200

Pamięć 2. GOODRAM DDR 1GB 400MHz - GR400D64L3/1G

Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-K8NF-9 v2

Co oznacza “zworką” ?

kamil1989ns , naprawdę uważasz, że taka zmiana czyni temat wystarczająco konkretnym? Dam Ci jeszcze jedną szansę i małą podpowiedź: Komputer nie włącza się po dodaniu drugiej kości RAMu. Prawda że brzmi wiele bardziej konkretnie?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Przeważnie są to dwa lub metalowe piny po zetknięciu lub przestawieniu zworki (coś takiego link) resetowane są ustawienia biosu.

Skutecznym sposobem jest też wyciągnięcie baterii podtrzymującej ustawienia biosu http://toin.pl/wp-content/uploads/2010/08/logo-cmos.jpg

Komputer musi być wyłączony i odłączony od prądu w obydwu przypadkach.

Jak obsadzasz banki pamięci ?

Ma być obsadzony 1 i 3 lub 2 i 4, zainstalowany pojedyńczy moduł ma być w 1 banku.

Reset biosu, dowolna metoda, ustaw tylko co trzeba i zapisz bios Save i sprawdź.

Falcon89 oraz JNJN super pomogło. Dziękuję za porady i pomoc. Zamykam temat.