Komputer nie włącza się po dodaniu drugiej kości RAMu

(Kamilgaluszka89) #1

Witam, mam problem z pamięcią RAM posiadam 1 GB i chciałem dołączyć drugą kość lecz po wpięciu komputer nie włącza się po wypięciu kości którą chciałem dołączyć od razu się włącza. Proszę o pomoc.

(falcon89) #2

Podaj model płyty głównej, parametry pamięci RAM (obu modułów).

Czy zresetowałeś ustawienia biosu (zworką lub pp przez wyciągnięcie baterii) po włożeniu nowego modułu?

(Dimatheus) #3

kamil1989ns , zapoznaj się, proszę, z tym tematem, a następnie - korzystając z przycisku zmien.gif

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Kamilgaluszka89) #4

Pamięć 1. 1GB UNB PC3200

Pamięć 2. GOODRAM DDR 1GB 400MHz - GR400D64L3/1G

Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-K8NF-9 v2

Co oznacza "zworką" ?

(Dimatheus) #5

kamil1989ns , naprawdę uważasz, że taka zmiana czyni temat wystarczająco konkretnym? Dam Ci jeszcze jedną szansę i małą podpowiedź: Komputer nie włącza się po dodaniu drugiej kości RAMu. Prawda że brzmi wiele bardziej konkretnie?

Pozdrawiam,

Dimatheus

(falcon89) #6

Przeważnie są to dwa lub metalowe piny po zetknięciu lub przestawieniu zworki (coś takiego link) resetowane są ustawienia biosu.

Skutecznym sposobem jest też wyciągnięcie baterii podtrzymującej ustawienia biosu http://toin.pl/wp-content/uploads/2010/08/logo-cmos.jpg

Komputer musi być wyłączony i odłączony od prądu w obydwu przypadkach.

(JNJN) #7

Jak obsadzasz banki pamięci ?

Ma być obsadzony 1 i 3 lub 2 i 4, zainstalowany pojedyńczy moduł ma być w 1 banku.

Reset biosu, dowolna metoda, ustaw tylko co trzeba i zapisz bios Save i sprawdź.

(Kamilgaluszka89) #8

Falcon89 oraz JNJN super pomogło. Dziękuję za porady i pomoc. Zamykam temat.