Komputer nie włącza się po naciśnięciu guzika


(Adrians222) #1

Witam!

Jak w temacie. Gdy naciskam przycisk komputer nie reaguje nic się nie dzieje, odpinałem już kabelki od włącznika i zwierałem śrubokrętem na płycie głównej, ale nadal nic nawet po odpięciu wszystkiego. Sprawdzałem kondensatory, a zasilacz działa bo karta sieciowa się świeci. Macie jakieś pomysły ? Dzięki za pomoc.  :slight_smile:


(mrFreeze) #2

Ciężko powiedzieć stawiam na płytę główną ale nie wykluczam zasilacza (że się świeci dioda nie znaczy, że działa prawidłowo). Wyciągnij jeszcze bateryjkę od biosu na 15 min. Napisz konfig komputera uwzględniając markę i model zasilacza.


(Adrians222) #3

Zasilacz sprawny, Sprawdzałem metodą łączenia pinów, konfiguracji nie pamiętam bo komputer ma już z 8 lat :D, ale zepsuł się od niczego, mama go wyłączyła i na drugi dzień już nie działał a zasilacz to: PROCOMP model: ATX KY-400W. Da się jakoś sprawdzić co jest z tą płytą domowymi sposobami? Komputer nie jest po burzy.


(mrFreeze) #4

Konfiguracji nie musisz pamiętać wystarczy użyć np. Speccy

 

https://secure.piriform.com/502/cookie?affiliate=32372&redirectto=http%3a%2f%2fdownload.piriform.com%2fspsetup126.exe&product=71030

 

Domowymi sposobami jedynie na zasadzie podmiany podzespołów. Zasilacz masz z czarnej listy ale oczywiście nie musi być uszkodzony. Restartowałeś bios jak napisałem powyżej.


(Adrians222) #5

Tak restartowałem bios wyciągnąłem baterię na 60 min, potem włożyłem i próbowałem włączyć, ale nadal to samo.


(Karhu1) #6

Spróboj wyłączyć zasilacz(obok wejścia do niego masz taki przycisk) odczekać 30 sek następnie włączyć go odczekać również 30 sek i sprubować uruchomić komp.


(Adrians222) #7

Już tak robiłem. To nic nie daje, chyba płytka jest rozwalona, da się jakoś to sprawdzić?


(Odyniec_Stary) #8

Zasilacz może być sprawny ( w sensie działa), ale to on mógł spalić płytę.