Komputer nie włączą się po włożeniu procesora

Witam,

Wyjmowałeś te ramy do wymiany pasty? Wyślij zdjęcia tych uszkodzonych ramów (gołych, bez radiatora).

Nie nie wyjmowałam RAMu do wymiany pasty, kompletnie mi nie przeszkadzały więc nie widziałem potrzeby. 

Te uszkodzone ramy są na gwarancji? Jeśli już nie, to wyjmij je ze slotu, zdejmij z nich radiator (podgrzej suszarką i ściągnij go płynnym ruchem) i wyślij mi zdjęcie jak wyglądają scalaki.

Ale ramy wszystkie działają, sloty nie działają najwyraźniej. 

Przydałby Ci się tester slotów RAM. Inaczej nic nie zdziałamy.

Skąd takie coś wziąć ;)? Nigdy się z tym nie spotkałem. 

http://allegro.pl/tester-gniazd-ram-ddr2-ddr3-dimm-do-komputerow-pc-i4972676443.html

Hej,

A co to dokładnie za płyta główna? Czy dioda przy przycisku MemOK świeci się na czerwono?

Pozdrawiam,

Mam ten przycisk, spróbuje to wieczorem zrobić, ciekawe , dzięki za podpowiedź!

Hej,

Koniecznie na początku zwróć uwagę, czy świeci się na czerwono.

Pozdrawiam,

Rzeczywiście, dioda świeci się na czerwono.  Jednak po przytrzymaniu, na chwilę gaśnie i komputer się restartuje (zgodnie z filmem).  Niestety potem komputer się włącza,  dioda ciągle jednostajnie miga i nic więcej się nie dzieje. 

Kupuj tester. On Ci pokaże dokładnie, które styki działają, a które nie.

…ciekawe co mu to da po za tym, że będzie wiedział, że ma uszkodzony slot, bo przecież sam styków nie wymieni. Proponuję, żeby kolega obejrzał przy użyciu lupki czy przypadkiem jakieś styki nie są brudne lub uszkodzone i ewentualnie delikatnie watką umoczoną w izopropanolu je przetarł. Dziwne w tym wszystkim jest to, że kolega upatruje uszkodzenia w RAM-ie i jego slotach przecież komputer przestał się włączać po wyjęciu i ponownym włożeniu procka i tu raczej bym upatrywał przyczyny uszkodzenia - np. uszkodzone lub zbrudzone pastą termo-przewodzącą (oby nie elektro-przewodzącą) styki procka, W przypadku gdy kolega nie czuje się na siłach, lub nie może sam tego uszkodzenia zlokalizować radzę płytę oddać do specjalisty - nie kombinować bo może być śmietnik w robocie.  

Hej,

A jak dioda wygląda, gdy pamięć RAM jest włożona tylko w slocie 1 i 2? A jak, gdy tylko w slocie 3 i 4?

Pozdrawiam,