Komputer nie włącza się po zmianie procesora i pamięci RAM

Witam.

Mam problem z komputerem, ponieważ jest to komputer który ma już 12 lat i stał przez parę lat w kącie. Wczoraj go uruchamiałem i normalnie chodził (włączał się i działał normalnie cały czas) i postanowiłem go trochę odmłodzić (był w nim procesor INTEL CELERON 1.7 GHz i 256 MB pamięci RAM DDR) otworzyłem obudowę zasilasz odłączyłem i wszystkie kable od tyłu i wymieniłem procesor na INTEL CELERON 2.80 GHz i 2 GB pamięci RAM DDR. Wszystko zrobiłem dobrze, poskładałem go w całość po podłączałem wszystko i gdy go uruchamiam to słychać to pipnięcie i jak chodzą wiatraczki i dysk twardy ale jest cały czas brak sygnału na monitor nawet się nie uruchamia BIOS. Znowu rozkręciłem i wyjąłem bateryjkę z BIOS’U na 1 godz potem włożyłem i dalej to samo z tym ekranem. Zmieniałem zasilacz na ten w którym chodzi mi nowy komputer i dalej to samo. Założyłem wszystkie stare części (procesor, pamięć RAM) i wyjąłem bateryjkę i dalej to samo cały czas ekran czarny (brak sygnału), a wczoraj działał normalnie.

Nie wiem co mogę jeszcze zrobić i proszę Was o pomoc w uruchomieniu tego komputera.

Pozdrawiam.

Jeśli grafika nie jest zintegrowana, to ją wyjmij i przeczyść styki na karcie i w slocie, może są zabrudzone i nie łączą (choć wtedy raczej pikania byłoby więcej…). Ewentualnie jest coś nie tak na łączeniu między kartą, a monitorem.

Wyjmowałem grafikę i przeczyściłem styki na karcie i płycie i dalej to samo, próbowałem tez na innym monitorze i też nic.

Nie będzie to sprawa zakresu napięcia? Ten lepszy procesor ma mniej, a płyta mu daje jak do poprzedniego. Gorszy: VID Voltage Range 1.75V, lepszy: VID Voltage Range 1.315V-1.525V

Nie wiem, ale na tym starym procesorze też się nie uruchamia.

KeRio96 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.