Komputer nie włącza sie, wiatrak od zasilacza nie działa

Witam

pisze z problemem , czyściłem komputer (procesor) i nie nałożyłem pasty termo-przewodzącej między wiatrakiem a procesorem.

Od tej pory nie działa mi wiatrak w zasilaczu , restart komputera i nie ma tego dźwięku przy włączaniu komputera “pyk”.

Wtedy wyskakuje czarny ekran i komputer po 10 sec wyłącza się. Przy wiatrakach z 4 2 zatrzaski mam zniszczone…

Nwm co mam zrobić prosze o stosowną porade.

z góry dziękuje

proszeo szybkie odpowiedzi!!

Dodane 09.04.2013 (Wt) 19:36

Pozostale wiatraki działają .

Lepiej oddaj to specjaliście.

Jeżeli nie nałożyłeś pasty termoprzewodzącej pomiędzy procesor a radiator z wentylatorem to procesor może się przegrzewać stąd te restarty komputera.

Bezwzględnie zaprzestaj włączania komputera dopuki tego nie poprawisz bo możesz zniszczyć procesor lub inne podzespoły.

Robiłeś coś przy zasilaczu? jak wentylator nie chodzi może się spalić i przy okazji posypie się coś więcej.

Wymień zasilacz na inny i zobacz co bedzie:)

Ogólnie to mogełeś uszkodzić sprzęt nie nakładając pasty…

Nie stykający się własciwie procesor z radiatorem osiągnął temperature tak dużą że komputer się wyłączył,nie ma się co dziwić,na przyszłość bedziesz wiedział:)

przy zasilaczy nic nie robiłem, ajeśli teraz bym nałożył paste dało by to coś??

Dodane 10.04.2013 (Śr) 21:13

przy zasilaczy nic nie robiłem, ajeśli teraz bym nałożył paste dało by to coś??

To dlaczego nie kręci się?

Nie, bo:

Jeśli naprawisz chłodzenie, to nałóż. W przeciwnym wypadku taki zabieg nic nie da. Radiator nie będzie dostatecznie dociśnięty do procesora i nie będzie poprawnie oddawać ciepła.

Możesz rozebrać zasilacz, nawet przy noname po 2005 roku są złącza 3 pinowe, więc wentyl można wymienić bez lutowania. Sprawdź wentylator na jakimś zasilaczu uniwersalnym czy starej ładowarce.

Dokładnie, nie opłaca się kupować nowego zasilacza za ~130zł skoro można kupić wentylator za 30.

Tzn… zatrzaski na chłodzeniu od cpu?

No to musisz się udać na alledrogo po nowe chłodzenie i być może cpu, jeżeli radiator go nie dotykał to mógł się spalić.

Zobacze coda się zrobić przy zasilaczy ale czemu nie działa reset ??

A 2 zatrzaski mam uwalone w tym gdzie radiator doczepia się do procka nwm czym to docisnąć i czyto coś zmieni gdy dam paste arctic silver 5 i docisne radiator do procka bo nwm czy kupowac…

Cześć

Nie widzę sensu w kupnie samej pasty skoro radiator i tak nie będzie dociśnięty do procesora.

Kup nowe chłodzenie, pastę i wtedy pomyśl o delikatnym montażu całości. Albo niech zrobi to ktoś inny bo jeszcze znów coś uszkodzisz.

Możesz też chwilowo położyć jednostkę bokiem żeby chłodzenie leżało na płycie głównej a nie wisiało zawsze cos więcej może dać.