Komputer nie włącza się za każdym razem


Witam. Mój kolega ma problem. Przycisk na obudowie do uruchamiania komputera nie działa. Znaczy działa, ale tak jakby cały czas uruchamiał komputer tylko gdy prąd dojdzie. Teraz musi uruchamiać z tyłu zasilaczem. Przełączy na “prąd” i się od razu włącza komputer - A przycisk nie działa.

Nie wiem co to za komputer ani nic. Dziś do niego jadę zobaczyć co i jak, ale chciałbym się dowiedzieć z góry co można zrobić aby komputer się włączał przyciskiem power normalnie.


EDIT:

Bylem u niego i co się okazało? To nie wina przycisku ani kabli. Po prostu nieraz “załapie” a nieraz nie. Płyta główna to jakaś MSI (czerwona). Nie wiem dokładnie jaka, ale były 4 wejścia na ramy, złącze PCI-e i zintegrowana inna karta graficzna. Procesor to jakiś AMD.

wszystko zaczęło się od tego, że kupił kartę graficzną na PCI-e bo do tej pory działał na zintegrowanej. Karta była wymieniana parę razy bo coś było nie tak. Po wymianie na Galaxy GF 8600GT 512mb 128bit wszystko było ok. I tak “nagle” komputer przestał się włączać. Uruchamiał się “kiedy miał chęć” (czyli raz działał raz nie.) Wyjąłem tę kartę graficzną i monitor podłączyłem na wejście od zintegrowanej… - to samo, nie idzie. Zn. raz załapał i działał normalnie. Wszystko podociskałem itp. Dalej ten sam problem. Nie mam pojęcia co to może być - stawiam, że zasilacz nie daje sobie rady (oto fotka):

3mhp8ra48geu1wi011b1_thumb.jpg

[KLIK]

sprawdzić podłączenie przycisku (kabelki) oraz sam przycisk czy nie jest trwale zwarty itd.

Hmm… Coś jeszcze? Jak to sprawdzić? Albo jak coś sknoce to jak “uruchomić” komputer bez przycisku?

Moze zresetuj bios:

http://www.google.pl/search?q=resetowan … =firefox-a

Bylem u niego i co się okazało? To nie wina przycisku ani kabli. Po prostu nieraz “załapie” a nieraz nie. Płyta główna to jakaś MSI (czerwona). Nie wiem dokładnie jaka, ale były 4 wejścia na ramy, złącze PCI-e i zintegrowana inna karta graficzna. Procesor to jakiś AMD.

wszystko zaczęło się od tego, że kupił kartę graficzną na PCI-e bo do tej pory działał na zintegrowanej. Karta była wymieniana parę razy bo coś było nie tak. Po wymianie na Galaxy GF 8600GT 512mb 128bit wszystko było ok. I tak “nagle” komputer przestał się włączać. Uruchamiał się “kiedy miał chęć” (czyli raz działał raz nie.) Wyjąłem tę kartę graficzną i monitor podłączyłem na wejście od zintegrowanej… - to samo, nie idzie. Zn. raz załapał i działał normalnie. Wszystko podociskałem itp. Dalej ten sam problem. Nie mam pojęcia co to może być - stawiam, że zasilacz nie daje sobie rady (oto fotka):

3mhp8ra48geu1wi011b1_thumb.jpg

[KLIK]