Komputer nie wlacza sie za pierwszym razem

Dzien dobry…

Mam problem. Kupilem komputer jakis… Tydzien temu i jak chce go wlaczyc… To nic sie nie dzieje. [Zaczelo sie tak dziac… Jakies 4 dni po kupnie.]

Odpalam go, myszka dziala, klawiatura dziala… Wiatraczek w kompie jedynie chodzi. Normalnie przy wlaczaniu, on mi pik’al raz :stuck_out_tongue: A teraz nic, tylko waitraczek chodzi.

Nie wiem od czego to jest. Moglby mi ktos pomoc? Prooosze O.o

Jeżeli obudowa nie jest zaplombowana, to zresetuj BIOS płyty głównej -> KLIK.

Hmm… Dobrze, a mogla by to byc sprawa nie zainstalowanych sterownikow do monitora? O.o

Nie ruszalem z plytkami dodanymi nic… O.o

Nie.

W przypadku systemu XP/Vista nie ma to znaczenia gdyż system sam instaluje sterowniki domyślne, podobnie jest z systemami 9x system wykrywał monitor jako domyślny Plug & Play.

Tak więc takie pikanie może być spowodowane uszkodzoną pamięcią RAM lub bankami pamięci na płycie głównej.

Tego typu objawy niestartowania komputera mogą pochodzić również od zasilacza. Jeżeli jego moc jest za mała nie jest on w stanie uruchomić komputera.

Podaj nam konfig komputera

Hmm… O.o Nie jestem zbyt kumaty w tych sprawach, no ale… W takim razie, dlaczego jak wlaczam i wylaczam listwe, komputer sie wlacza normalnie? O.o

Zostają zdjęte wszystkie napięcia z komputera i tym bardziej zasilacza

Zrób to co prosił Pharah , i podaj moc i markę zasilacza.

Gashi , napisz jeszcze jaką posiadasz płytę główną.

Wszystkie wtyczki zasilające podłączone do płyty głównej ?

Albo podłączone ale nie dociśnięte i moc nie jest prawidłowo przekazywana. Jeżeli nie masz zaplombowanej obudowy to sprawdź to.

Nie znam sie na tym, uzylem programu ASTRA32… I nijak wiem co podac…

http://s179.photobucket.com/albums/w291 … tuu-11.jpg <-- SCREEN.

Powiekszyc i widac ^^

Gniazda zasilające twojej płyty głównej to gniazdo 24-PIN i gniazdo 4-PIN.

Do tych gniazd powinny być podłączone wtyczki.

ms7528010hg1.jpg

ja miałem problem komp nie chciał się włączyć a jak się włączył to czerń nagle zieleń i restart. Poprosiłem kolegę o pomoc i okazało się,że nie docisnąłem właściwe kabli rozkręć obudowę komputera sprawdź czy wszystko ok a jeśli masz kompa na gwarancji to dej na gwarancję