Komputer nie wlacza sie za pierwszym razem

(Seriek) #1

Dzien dobry..

Mam problem. Kupilem komputer jakis.. Tydzien temu i jak chce go wlaczyc.. To nic sie nie dzieje. [Zaczelo sie tak dziac.. Jakies 4 dni po kupnie.]

Odpalam go, myszka dziala, klawiatura dziala.. Wiatraczek w kompie jedynie chodzi. Normalnie przy wlaczaniu, on mi pik'al raz :stuck_out_tongue: A teraz nic, tylko waitraczek chodzi.

Nie wiem od czego to jest. Moglby mi ktos pomoc? Prooosze O.o

(Seba86mu) #2

Je偶eli obudowa nie jest zaplombowana, to zresetuj BIOS p艂yty g艂贸wnej -> KLIK.

(Seriek) #3

Hmm.. Dobrze, a mogla by to byc sprawa nie zainstalowanych sterownikow do monitora? O.o

Nie ruszalem z plytkami dodanymi nic.. O.o

(Seba86mu) #4

Nie.

(Xaros) #5

W przypadku systemu XP/Vista nie ma to znaczenia gdy偶 system sam instaluje sterowniki domy艣lne, podobnie jest z systemami 9x system wykrywa艂 monitor jako domy艣lny Plug & Play.

Tak wi臋c takie pikanie mo偶e by膰 spowodowane uszkodzon膮 pami臋ci膮 RAM lub bankami pami臋ci na p艂ycie g艂贸wnej.

(Tompyk) #6

Tego typu objawy niestartowania komputera mog膮 pochodzi膰 r贸wnie偶 od zasilacza. Je偶eli jego moc jest za ma艂a nie jest on w stanie uruchomi膰 komputera.

(Yamaha503) #7

Podaj nam konfig komputera

(Seriek) #8

Hmm.. O.o Nie jestem zbyt kumaty w tych sprawach, no ale.. W takim razie, dlaczego jak wlaczam i wylaczam listwe, komputer sie wlacza normalnie? O.o

(Tompyk) #9

Zostaj膮 zdj臋te wszystkie napi臋cia z komputera i tym bardziej zasilacza

Zr贸b to co prosi艂 Pharah , i podaj moc i mark臋 zasilacza.

(Seba86mu) #10

Gashi , napisz jeszcze jak膮 posiadasz p艂yt臋 g艂贸wn膮.

Wszystkie wtyczki zasilaj膮ce pod艂膮czone do p艂yty g艂贸wnej ?

(Yamaha503) #11

Albo pod艂膮czone ale nie doci艣ni臋te i moc nie jest prawid艂owo przekazywana. Je偶eli nie masz zaplombowanej obudowy to sprawd藕 to.

(Seriek) #12

Nie znam sie na tym, uzylem programu ASTRA32.. I nijak wiem co podac..

http://s179.photobucket.com/albums/w291 ... tuu-11.jpg <-- SCREEN.

Powiekszyc i widac ^^

(Seba86mu) #13

Gniazda zasilaj膮ce twojej p艂yty g艂贸wnej to gniazdo 24-PIN i gniazdo 4-PIN.

Do tych gniazd powinny by膰 pod艂膮czone wtyczki.

ms7528010hg1.jpg

(system) #14

ja mia艂em problem komp nie chcia艂 si臋 w艂膮czy膰 a jak si臋 w艂膮czy艂 to czer艅 nagle ziele艅 i restart. Poprosi艂em koleg臋 o pomoc i okaza艂o si臋,偶e nie docisn膮艂em w艂a艣ciwe kabli rozkr臋膰 obudow臋 komputera sprawd藕 czy wszystko ok a je艣li masz kompa na gwarancji to dej na gwarancj臋