Komputer nie wlacza sie

Mam nietypowy problem z komputerem, gdy probuje go uruchomic komputer nie reaguje (jakby nie byl podlaczony do pradu). Kupilem nowy zasilacz i nic nie pomoglo, nowy zasilacz sprawdzilem na drugim komputerze i jest sprawny. Dziwne, że komputer uruchamia sie na zasilaczu pozyczonym od kolegi a nie chce wystartowac na nowym. Wypielem grafike, zostawilem jedna kosc RAM (zmienialem na przemian) odlaczylem dyski i probowalem odpalic tylko z podlaczona plyta glowna i … dalej to samo, rusza na zasilaczu kolegi a na nowym nie reaguje. Czasami na zasilaczu kolegi rusza za drugim razem.

Zasilacz kolegi: to 2 letni 400W firmy “take me”

Moj zasilacz: nowy 480W “Modecom”

Plyta glowna: Gigabyte GA-945GCM-S2L

Prosze was o porady, walcze z tym caly dzien i koncza mi sie pomysly :frowning:

Z gory dzieki za pomoc

podlączyłeś dodatkowe zasilanie na płycie 4-pin?

może przycisk włączania szwankuje?

Dodane 20.05.2010 (Cz) 21:39

podkrecałeś coś w biosie?

zrób reset biosu zworką albo wyciągnij bateryjke na chwile

Tak 4 piny podlaczone. Wlacznik? watpie na zasilaczu kolegi normalnie komputer odpala sie. Nic nie podkrecalem, bios restartowany i dalej to samo :frowning:

Porównaj zasilacze jaki prąd dają na poszczególne linie napięcia, może ten twój daje za mało na którąś linię (najważniejsza jest chyba linia 12V).

Jaki to dokładnie modecom - FEEL, LOGIC czy MC?

Niestety ale nie mam mozliwosci sprawdzenia. Ale czy to mozliwe? Skoro na innym komputerze ten sam zasilacz pracuje bez problemow z podpietymi 2 dyskami karta graf etc

Modecom premium 500 pro

słabiutki zasilacz, to to samo co FEEL- czarna lista, jaki masz procesor i grafike a jakie ma kolega?