Komputer nie włącza się

Witam. Mam pewien problem. Komputer mi się nie włącza. Zasilacz działa, systemowy wentylator uruchamia się, ale nie uruchamia się ten od procka. Procek jest dobry, 100% pasuje pod płytę, sprawny, kości ram sprawne (chodziły przedtem w innym kompie). Wydaje mi się jakby prąd nie dochodził do procka… (monitor wchodzi w tryb oszczędny (wyłącza się) zaraz po podpięciu kabla.

I mam jeszcze jedno pytanie. Z zasilacza wychodzą dwie kostki, duża i mała (czteropinowa). Do czego służy ta mała?

Intel celeron D 2.18 Ghz

512mb RAM

karta graf wbudowana w płytę. (ale inne też nie chodziły)

Proszę o sugestie co może być źle. Z góry dziękuję.

Jakie gniazdo zasilania masz na płycie głównej? 24-pin czy 20-pin? Dodatkowe cztery piny umożliwiają podpięcie nowszego zasilacza z wtyczką 24-pinową do starszych płyt z 20-pinowym gniazdem - wtedy nadmiarowe cztery piny “odpina się” od wtyczki. Jeśli w płycie masz 24-pinowe gniazdo to musisz podpiąć kompletny wtyk 24-pinowy - należy go złożyć w całość z dwóch części - 20-pinowej i 4-pinowej.

Sprawdź czy podpiąłeś dodatkowy 4-pinowy wtyk zasilania do płyty - przeważnie gdzieś w okolicach procesora.

:roll:

Na pewno sprawdzałeś zasilacz?

Tak czy inaczej, wygląda na to, że MoBo poszła się kochać.

Naturalnie, jeśli wszystko jest podłączone prawidłowo.

Proponowałbym sprawdzić czy nie obluźniła się wtyczka power sw, reset sw itd … jednak dobrze byłoby to robić ostrożnie, ponieważ ponowne załączenie tej wtyczki z płytą główną może być nieco uciążliwe.

Pozdrawiam