Komputer nie włącza się


(Dawid61276) #1

witam, dziś dostałem komputer do przeczyszczenia od kuzynki, gdy wczoraj bylem u niej normalnie się włączał zaś jak dziś przywiozła mi go to pierwsze sprężonym powietrzem przeczyściłem i wymieniłem paste termoprzewodzącą no i podłączam do prądu a tu tylko dioda na płycie zielona się świeci a jak naciskam przycisk uruchom to nic się nie dzieje. Do płyty jest podłączony chyba tylko kabel od głównego zasilania, czemu nie działa?? i jeszcze pytanie, ten kabel powinien być podłączony tylko w jednym miejscu http://www.picshot.pl/public/view/226997


(Szymonj3) #2

Sprawdz czy aby na pewno podłączyłeś wszystkie kable dobrze, jeśli tak podociskaj je. Druga opcja zobacz czy jest komputer włączony do zasilania z tylu obudowy powinieneś mieć od tego przycisk(choć nie każdy komp to ma)


(Harnas294) #3

Jak masz podłączone same zasilanie to jak płyta główna ma wiedzieć że wcisnąłeś przycisk?


(Dawid61276) #4

panel przedni też podłączony

-- Dodane 07.10.2012 (N) 20:01 --

pomożecie?


(hirem) #5

Czy na pewno wszystkie kable podłączyłeś jak było wcześniej. Czy po uruchom wiatrak nad procesorem kręci się i pozostałe wiatraki. Kabel od wiatraka podłączony do płyty głównej i zasilanie procesora wtyczką 4 albo w nowszych 8 pin przy procesorze też podpięte. Wtyczka 20 czy 24 pin ta szersza z zasilacza również wpięta w płytę główną bo na zdjęciu jej nie widać. To nie są jeszcze wszystkie kable jeszcze zasilanie do dysku i napędu i kable sygnałowe no i połączenia z przednim panelem ale twierdzisz że podłączone. Sam powinieneś sobie odpowiedzieć przywrócić pamięć które kable odłączałeś może tylko w pobliżu procesora.


(L2m1k3) #6

podaj parametry: zasilacz (typ, producent, model), płyta główna, procek, grafika, pokaż jak podłączyłeś przewody od panelu przedniego.