Komputer nie włącza się

Witam wszystkich. Jestem tutaj nowy i nie wiem czy w dobrym miejscu umieściłem ten temat jkbc to prosze go przenieść :). Mój problem polega  na tym , iż komputer uruchamia się lecz monitor nie chce się włączyć.

Ze skrzynki dochodzą dźwięki lecz po chwili znikają i tak w kółko ( tak jakby się chciał odpalić a nie mógł ).Czasaem udaje mi się go uruchomić , a gdy już się to stanie zaraz po włączaniu są 2 PIKNIĘCIA . Następnnie ukazują się parametry kompa i tam i wyrzuca błąd o Dacie i czasie. (Baterie biosu zmieniłem ,chyba że też zepsuta bo wziąłem ją ze starego kompa ale tam chodziła ).

 

Wiem , że opisałem to tak chaotycznie , ale mam nadzieje , że ktoś mnie zrozumie i pomoże :slight_smile:

 

Z góry dzięki , pozdrawiam !

kacpi191, proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając opcji EDYTUJ , później Użyj pełnego edytora , popraw tytuł tematu, tak aby mówił konkretnie o problemie. Pamiętaj też, że pisanie wielkimi literami uznawane jest jako krzyk, a tutaj nie krzyczymy. W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.

W ami biosie 2 krótkie piknięcia sygnalizują problem podczas sprawdzania parzystości pamięci RAM.

 

Załóż nową baterię, następnie wejdź do biosu i ustaw aktualną datę oraz czas.