Komputer nie włącza się

Na W7 dziesięć lat nie podziała, póki co Dziesiątki nie uciągnie.

10 nie uciągnie, oj zdziwiłbyś się, akurat kiedyś tesotwałem 32bit i działał, po za tym na nim jest wgrany XP i niech zostanie :wink:

Ewentualnie z update BIOS, ale kup używany za 20 zł, nowy za 200 to bezsens, procki się praktycznie nie zużywają i nie psują. To samo ram. Płyta obsługuje do 8 GB, masz 2x1GB czyli dobierz ze 2x2 Kości tej samej firmy co masz swoje jedynki i módl się by razem zadziałały i masz 6 GB , jak nie tylko 4.

Zaraz się okaże, że BIOS trzeba zaktualizować i bez stacji dyskietek się nie obejdzie :wink:

On ma stacje dyskietek xD A tak na poważnie, to jedna kość jest innej firmy, a druga to kingston .

Mając na uwadze całokształt - proponuję utylizację Twojego kompa.
Tubylec znany na DP ( na blogach jak i forum) - @lordjahu ma za 100-ke i jeszcze do negocjacji deko lepszy sprzęt i to z Win 10… Ja tam go nie znam osobiście ani on mnie, ale to swojak i z nim pewnikiem się dogadasz :stuck_out_tongue_winking_eye:


Takie kompy to ja za darmo rozdaję, tylko trzeba wpaść do mnie osobiście z czteropakiem :wink:

Też z zainstalowaną “dyszką”?
W sadzawce przydomowej obaj z browarami możemy się niepomieścić :stuck_out_tongue_winking_eye:

Prędzej z manjaro linux.

Prędzej bez niczego = brak dysku. Dysk - dodatkowy czteropak :joy:

Poradzi się z jakimś Live usb, czy podzespoły są sprawne.:wink:

Dobra. Dziękuje wszystkim za trud jaki tu włożyli by mi pomóc. Kupiłem nową kartę graficzną GeForce GT210 1GB oczywiście na płycie jest sterownik do windowsa XP. formatowanie, wgrałem czystego windowsa XP, karta oczywiście działa, Instaluje sterownik z płyty, wszystko jest ok instalacja przebiegła ok, tylko gdy zresetuje się komputer już nic nie idzie, tylko gdy zainstaluje się sterownik. Co jest przyczyną?

Sprawdzałeś na normalnym zasilaczu?

Ile dałeś za tę kartę?

Działa wszystko już. Chciałbym tylko wymienić mu procesor by był trochę szybszy, Jaki miałbym zakupić?

Wkleiłem Ci listę, , interesują Ciebie Quady + chłodzenie :wink: Model zależy od ceny, ale szedłbym po taniości i zaoszczędzone grosze dał w RAM.

https://allegro.pl/oferta/intel-core2quad-q8400-2-66ghz-4m-1333-8205359529 Znalazłem taki :wink:

No i OK, powinien pasować do płyty, tylko radiatorek potrzebujesz “duży” do quadów, do E dostałeś mały. No i pasta, byleby nie silikonowa - za 2 zł są szaszetki thermal ag silver, które ujdą (nie są tak tragiczne jak czysty silikon). Na te za 15-20 zł nie namawiam, to już koszt procka niemal :wink:

A sam procek nie jest zły, z kart graficznych z gt 1030 lub rx 550 da radę - mogłeś zaszaleć :wink: https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Core2+Quad+Q8400+%40+2.66GHz&id=1041

Obecny jest taki: https://i.ebayimg.com/images/g/MIUAAOSwAKtancAt/s-l800.jpg

To wygląda na ten niższy, odpalić Quada odpalisz, ale 80c masz murowane, a to niezdrowe :slight_smile: Przerabialiśmy z panią Zieloną to, to jest do Quadów “wyższa” aluminiowa konstrukcja o centymetr czy dwa. image

Mówiąc w skrócie: powinien być miedziany rdzeń :slight_smile: