Komputer nie włącza się

@anon7248146 na zdjęciu jest inna płyta (GA-P35-DS3L) niż w specyfikacji podanej w pierwszym poście (GA-G31M-ES2L). I faktycznie nie ma integry.

Zgadza się, pomyliłem numery kart. Zintegrowanej tam nie ma, gdyż grałem na tym sprzęcie również w Grand Theft Auto IV :wink:
Kartę znalazłem nówkę GEFORCE GeForce GT210 1GB POV

Odpuść, niewarta ceny za nową. Pewnie ze 100 lub 200, za taką cenę kupisz i radeona 5450 i cały komputer zmodernizujesz z Ramem/dyskiem/prockiem :wink:

Poszukaj na OLX jakiejś 8600GT(S). Najlepiej pasywnej. Będzie Pan zadowolony.

A jakiś procek znajdę do tej wersji płyty głównej? bo ubolewam że tam jest 1.2…

Tradycyjnie Q6600, ale możliwe, że będziesz musiał wymienić także chłodzenie.

Tylko on droższy, w sumie głupia Q8200, 4 rdzenie, jak masz procesor dwurdzeniowy z chłodzeniem boxowym wyjdzie 40 zł i da kopa niesamowitego :wink:

Ramu, jak nie masz 4 GB dokładasz za grosze, a kartę bym polecał albo 8600 od Zielonych albo 6450/7450 od czerwonych praktycznie ten sam wiek i taka sama wydajność. Co taniej wyjdzie.

Ramu mam ledwo 2gb procesor tam jest jak pisałem 1.2 także trzeba pomyśleć i niech działa kolejne 10 lat :smiley:

coś takiego by pasowało do mojej płyty?

Na W7 dziesięć lat nie podziała, póki co Dziesiątki nie uciągnie.

10 nie uciągnie, oj zdziwiłbyś się, akurat kiedyś tesotwałem 32bit i działał, po za tym na nim jest wgrany XP i niech zostanie :wink:

Ewentualnie z update BIOS, ale kup używany za 20 zł, nowy za 200 to bezsens, procki się praktycznie nie zużywają i nie psują. To samo ram. Płyta obsługuje do 8 GB, masz 2x1GB czyli dobierz ze 2x2 Kości tej samej firmy co masz swoje jedynki i módl się by razem zadziałały i masz 6 GB , jak nie tylko 4.

Zaraz się okaże, że BIOS trzeba zaktualizować i bez stacji dyskietek się nie obejdzie :wink:

On ma stacje dyskietek xD A tak na poważnie, to jedna kość jest innej firmy, a druga to kingston .

Mając na uwadze całokształt - proponuję utylizację Twojego kompa.
Tubylec znany na DP ( na blogach jak i forum) - @lordjahu ma za 100-ke i jeszcze do negocjacji deko lepszy sprzęt i to z Win 10… Ja tam go nie znam osobiście ani on mnie, ale to swojak i z nim pewnikiem się dogadasz :stuck_out_tongue_winking_eye:


Takie kompy to ja za darmo rozdaję, tylko trzeba wpaść do mnie osobiście z czteropakiem :wink:

Też z zainstalowaną “dyszką”?
W sadzawce przydomowej obaj z browarami możemy się niepomieścić :stuck_out_tongue_winking_eye:

Prędzej z manjaro linux.

Prędzej bez niczego = brak dysku. Dysk - dodatkowy czteropak :joy:

Poradzi się z jakimś Live usb, czy podzespoły są sprawne.:wink:

Dobra. Dziękuje wszystkim za trud jaki tu włożyli by mi pomóc. Kupiłem nową kartę graficzną GeForce GT210 1GB oczywiście na płycie jest sterownik do windowsa XP. formatowanie, wgrałem czystego windowsa XP, karta oczywiście działa, Instaluje sterownik z płyty, wszystko jest ok instalacja przebiegła ok, tylko gdy zresetuje się komputer już nic nie idzie, tylko gdy zainstaluje się sterownik. Co jest przyczyną?