Komputer nie wstaje, procesor jest zimny

(deivuss331) #1

Hej. Mam problem, otóż mój komputer stratuje na chwilę (kręcą się wiatraczki) ok. 3-5sekund po czym się wyłącza, wyciągłem niezbędne podzespoły i nadal to samo, odpaliłem bez chłodzenia na cpu i okazało się że jest kompletnie zimny, co może być przyczyną?

Sprzęt:
Asus p5k
Xeon e5450
Gtx 660
Fortron 500w (kupiony tydzień temu nowy)
8gb ram ddr3

Ps. Zmieniałem procesor na inny i to samo

(LORDEK) #2

A komputer przestał się uruchamiać po wymianie jakiegoś podzespołu? Często takie chwilowe włączenie się może oznaczać awarię zasilacza lub uruchomienie w nim jakiegoś zabezpieczenia.

(deivuss331) #3

Komputer przestał się uruchamiać gdy instalowałem system Windows i był moment że się musiał uruchomić ponownie lecz zapomniałem wyjąć pendrive’a z systemem i wyskoczyło to samo okno więc odłączyłem pendrive i wyłączyłem komputer lecz przez odłączenie zasilania ponieważ front panel był nie podłączony

(deivuss331) #4

Potem się uruchomił na ok. 20sekund lecz bez obrazu i się wyłączył, i od tego momentu tak to wygląda

(LORDEK) #5

Trochę brutalnie go potraktowałeś. Odłączyłeś zasilanie gdy zaczął mielić dyskami itd. Jak wyszarpałeś kabel to mogła iskra przeskoczyć etc. i poszło. Masz buzzera na płycie? Wydaje jakieś dźwięki?

(deivuss331) #6

Mam nie podpiętego i nie wiem gdzie go podłączyć, jest miejsce na niego lecz pinów nie widzę

(LORDEK) #7

Oznaczone jako SPEAKER

(deivuss331) #8

Podłączyłem, nie wydaje żadnych dźwięków

(asus4ever) #9

Wygląda to tak, jakby komputer nie przechodzi,a nawet nie uruchamia POST’u. Po pierwsze sprawdź zasilacz. Z tego co widzę to chyba przerabiałeś podstawkę i pewnie też BIOS pod Xeona z LGA771? Nie wiem czy to możliwe podczas instalacji Windowsa, ale taki totalny pad systemu, gdzie płyta jest całkowicie “martwa” wygląda jak przy uwalonym BIOS’ie.

(deivuss331) #10

Tak jest zmodyfikowany lecz wszystko działało a zasilacz sprawny w 100%

(deivuss331) #11

Złożyłem jeszcze raz i śmiga, nie wiem co to było (raczej nie źle podpięte kable bo nagle przestało działać) no ale działa :slight_smile: dzięki za pomoc, temat do zamknięcia :wink: