Komputer nie wstaje

(Titus S) #1

Witam,

Złożyłem właśnie peceta:

Płyta: Asus P5K

Procesor: Intel Pentium Core 2 Duo E8200

Karta graficzna: GeForce 8600 GT

Dysk: Samsung 250 GB ATA

Zasilacz: iBox 400 wat

Pamięć: GoodRam - 1GB

Po włączeniu zaczyna pracować wiatrak nad procesorem, świeci się dioda na płycie, i dioda Power. Niestety nie idzie żaden sygnał na monitor. Przy starcie nie płyta nie piszczy, choć powinna dać jeden krótki sygnał.

Kiedy próbuje komputer wyłączyć przyciskiem zasilania, to wyłącza się po sekundzie i zaraz potem włącza się ponownie, chodzi przez kilka sekund, wyłącza się i załącza ponownie... i tak w koło.

Próbowałem wymienić karte graficzną na inną (GeForce 7300 GT) - efekt ten sam.

Wyciągnąłem pamięć - płyta piszczała (pc speaker działa)

Co może być przyczyną takiego zachowania?

(huber2t) #2

Jaki masz do tego zestawu zasilacz

(Marcin0392) #3

Lepiej nie mogłeś wybrać... Prawdopodobnie to jest przyczyną.

(system) #4

http://www.oc-forum.org/index.php?showtopic=13020

(Joni987) #5

Zobacz czy wszystkie przełączniki na płycie głównej są ustawione w odpowiedni sposób; tak jak w instrukcji

(Titus S) #6

Też tak myślałem...

Wymieniałem tylko płyte i procesor.

Na jaki zasilacz radzicie wymienić? (Oczywiście w jakichś rozsądnych kosztach)

(Marcin0392) #7

Modecom MC-400

(klopas) #8

zakładając że ibox nie spalił reszty to ten modecom mc powinien pomóc... (tylko nie kup czasem FEEL! !!

(Sk91) #9

Dołóż 60zł i masz OCZ StealthXStream 500W. :wink:

(Karmazyn65) #10

Sprawdź, czy dobrze podłączyłeś wtyczkę z dodatkowym +12V do płyty głównej (wtyczka z 4 pinami) oraz dodatkowe zasilanie do karty graficznej, jeśli takiego zasilania karta potrzebuje.

(Paweł0303) #11

Lepiej już nie próbuj uruchamiać kompa na tym zasilaczu. Zmień go jak najszybciej na Modecom MC 400W lub tego co poleca kolega sk91.

(Adalbert) #12

Modecom MC 400 w porównaniu do OCZ StealthXStream 500W ma chyba mniejszą sprawność, a więc większe rachunki za prąd i jeżeli to Ty je opłacasz to lepiej dopłacić do OCZ, zwróci Ci się.

(Sk91) #13

Modecom MC ma 55% sprawności a OCZ StealthXStream 82%. To mówi samo za siebie. :wink:

(klopas) #14

czyli modecom mc ciągnie tyle prądu co 2 kompy z OCZ? dobrze myśle?

(system) #15

(Titus S) #16

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. W poniedziałek postaram się kupić nowy zasilacz i sprawdzę.

Mam tylko nadzieję, że stary nic nie spalił...

Rozumiem, że zasilacz musi mieć conajmniej 500 watów.

Co myślicie o Chieftec 550W GPS-550AB-A ATX PFC BOX??

Podajcie jeszcze kilka firm produkującym dobre zasilacze. Nie wiem czy OCZ uda mi się kupić.

(Marcin0392) #17

Corsair CMPSU-520HXEU

Chieftec też może być.

(Sk91) #18

Tobie wystarczy nawet 350W.

możesz wziąć:

Corsair 450W

OCZ Stealth~~ 500W

Seasonic 380W

Be-quiet Straight Power BQT E5-350W

lub z tanszych:

Modecom MC 300W , 400W, Amacrox 400W.

(Titus S) #19

Skoro wystarczy 350 W, to w czym problem? Mam 400 W i komputer nie chce wstać. Czy iBox to aż takie badziewie?

Właśnie znalazłem na allegro coś takiego http://www.allegro.pl/item333492599_gra ... cribe.html. Mniej więcej ta sama konfiguracja co u mnie i zasilacz 400 W.

Może to nie zasilacz jest problemem?

(Sk91) #20

I-box to jest urządzenie które wygląda jak zasilacz... a pracuje tak jak by nim nie był.

Nawet jesli nie jest problemem to nie ma co ryzykować. I-Box znajduje się na czarnej liście zasilaczy.