Komputer nie wstaje

(xPatrykPlayX) #1

Witam ostatnio oddałem komputer do naprawy okazało się że płyta główna miala wypuchniete kondensatory to je wymienili dostałem kompa do domu i były problemy z pamięciami ram wykrywalo 4gb a dostępny był tylko 1gb potem zaraz spaliła się karta graficzna więc wymieniłem na nową Gigabyte gtx 660 2gb OC i obraz spokojnie był ale ram nadal nie działał więc wyjąłem jedna kość i się zaczęły problemy komp w ogóle nie wstaje gdy uruchomię go płyta główna piszczy Acer RS740DVF model płyty wyciągiem baterie ale to nic nie daje proszę o jakieś podpowiedzi

(Longhorn2009) #2

Może serwis podmienił pamięci na wadliwe?
Jeśli masz niemarkowy zasilacz niskiej jakości to komputer trwały na pewno nie będzie.
Najprościej pożyczyć inne pamięci i założyć. Jeśli sprzęt ruszy to masz odpowiedź. Gdybyś miał kupować pamięci, rozważ modernizację podstawki na nowszą.

(xPatrykPlayX) #3

Hmm chodzi oto że komp przez wyciągni3ciem pamięci działal włożyłem potem Z powrotem i Kappa nie działa. Jeśli chodzi to mam procesor AMD phenom 9500 to podstawka am3 i ddr3 pasować będzie?

(xPatrykPlayX) #4

A i zasilacz markowy chiftec 500w

(Longhorn2009) #5

Spróbuj osadzić na innych slotach.
Płyta to model pod AM2+, na budżetowym chipsecie AMD 740G. Nic poza Phenomem I (nieudana seria AMD) nie wrzucisz do tej płyty. Pamięci oczywiście musisz stosować DDR2, jeśli takie masz sloty. Stąd moja sugestia odnośnie zmiany platformy gdyby komponenty okazały się uszkodzone.

(xPatrykPlayX) #6

Działają też tam Athlon a czy mój phenom x4 9500 będzie działal na am3

(Longhorn2009) #7

Płyty pod AM3 (a dokładnie CPU pod ten socket) mają kontroler pamięci DDR3, a stare procesory pod AM2/AM2+ nie obsługują takich pamięci. Na wybranych płytach głównych AM2+ można uruchomić procesory AM3. Jednak nie miałoby to w twoim wypadku dużego sensu.
Na pewno podstawa to diagnostyka problemu twojego obecnego zestawu. Pomocne byłby, jak pisałem inne pamięci dla przeprowadzenia testu.

(xPatrykPlayX) #8

Najlepiej oddam to do innego serwisu i zobaczymy co tam powiedza

(thommy181) #9

Nie szkoda pieniędzy na kolejny serwis ??? Rozumiem, że masz jedną kość ram tylko, więc włóż ją dokładnie do slotu ram i przetestuj programami diagnostycznymi. Takie są dostępne w zestawie narzędzi na przykład Ultimate Boot cd. Tam zobaczysz ile komputer wykrywa pamięci i czy są w niej jakieś błędy. W zależności od wyniku tego testu będzie dalsza diagnostyka. Jeśli jest 1 gb wykorzystywany zamiast 4 prawdopodobnie to błąd konfiguracji systemu.

(xPatrykPlayX) #10

@thommy181 no właśnie ale gdy wyozylem ram z slotu i włożyłem do automatycznie płyta przestała dzialac

(thommy181) #11

Wniosek z tego jest taki, że zepsuta jest płyta główna lub pamięć ram. Biorąc pod uwagę naprawę płyty głównej zapewne to ona się nie powiodła.

(wesoly82) #12

czy aby na pewno poprawnie wpiąłeś te kości pamięci? nie umieściłeś ich odwrotnie?

(ak6) #13

No raczej nie ma takiej możliwości :wink:
Mógł najwyżej nie dopiąć.

(wesoly82) #14

…oj nie doceniasz ludzkich możliwości :slight_smile:

(ak6) #15

W sumie fakt… :wink:
Widziałem już kości pamięci RAM z naciętą szczeliną, bo nie pasowała… :smile:

(xPatrykPlayX) #16

Pamięci są dobrze włożone specjalne próbowałem uruchomić na jednej kości i w każdym slocie nic nie działało