Komputer nie wstaje

Witam ostatnio oddałem komputer do naprawy okazało się że płyta główna miala wypuchniete kondensatory to je wymienili dostałem kompa do domu i były problemy z pamięciami ram wykrywalo 4gb a dostępny był tylko 1gb potem zaraz spaliła się karta graficzna więc wymieniłem na nową Gigabyte gtx 660 2gb OC i obraz spokojnie był ale ram nadal nie działał więc wyjąłem jedna kość i się zaczęły problemy komp w ogóle nie wstaje gdy uruchomię go płyta główna piszczy Acer RS740DVF model płyty wyciągiem baterie ale to nic nie daje proszę o jakieś podpowiedzi

Może serwis podmienił pamięci na wadliwe?
Jeśli masz niemarkowy zasilacz niskiej jakości to komputer trwały na pewno nie będzie.
Najprościej pożyczyć inne pamięci i założyć. Jeśli sprzęt ruszy to masz odpowiedź. Gdybyś miał kupować pamięci, rozważ modernizację podstawki na nowszą.

Hmm chodzi oto że komp przez wyciągni3ciem pamięci działal włożyłem potem Z powrotem i Kappa nie działa. Jeśli chodzi to mam procesor AMD phenom 9500 to podstawka am3 i ddr3 pasować będzie?

A i zasilacz markowy chiftec 500w

Spróbuj osadzić na innych slotach.
Płyta to model pod AM2+, na budżetowym chipsecie AMD 740G. Nic poza Phenomem I (nieudana seria AMD) nie wrzucisz do tej płyty. Pamięci oczywiście musisz stosować DDR2, jeśli takie masz sloty. Stąd moja sugestia odnośnie zmiany platformy gdyby komponenty okazały się uszkodzone.

Działają też tam Athlon a czy mój phenom x4 9500 będzie działal na am3

Płyty pod AM3 (a dokładnie CPU pod ten socket) mają kontroler pamięci DDR3, a stare procesory pod AM2/AM2+ nie obsługują takich pamięci. Na wybranych płytach głównych AM2+ można uruchomić procesory AM3. Jednak nie miałoby to w twoim wypadku dużego sensu.
Na pewno podstawa to diagnostyka problemu twojego obecnego zestawu. Pomocne byłby, jak pisałem inne pamięci dla przeprowadzenia testu.

Najlepiej oddam to do innego serwisu i zobaczymy co tam powiedza

Nie szkoda pieniędzy na kolejny serwis ??? Rozumiem, że masz jedną kość ram tylko, więc włóż ją dokładnie do slotu ram i przetestuj programami diagnostycznymi. Takie są dostępne w zestawie narzędzi na przykład Ultimate Boot cd. Tam zobaczysz ile komputer wykrywa pamięci i czy są w niej jakieś błędy. W zależności od wyniku tego testu będzie dalsza diagnostyka. Jeśli jest 1 gb wykorzystywany zamiast 4 prawdopodobnie to błąd konfiguracji systemu.

@anon68478139 no właśnie ale gdy wyozylem ram z slotu i włożyłem do automatycznie płyta przestała dzialac

Wniosek z tego jest taki, że zepsuta jest płyta główna lub pamięć ram. Biorąc pod uwagę naprawę płyty głównej zapewne to ona się nie powiodła.

czy aby na pewno poprawnie wpiąłeś te kości pamięci? nie umieściłeś ich odwrotnie?

No raczej nie ma takiej możliwości :wink:
Mógł najwyżej nie dopiąć.

…oj nie doceniasz ludzkich możliwości :slight_smile:

W sumie fakt… :wink:
Widziałem już kości pamięci RAM z naciętą szczeliną, bo nie pasowała… :smile:

Pamięci są dobrze włożone specjalne próbowałem uruchomić na jednej kości i w każdym slocie nic nie działało