Komputer nie wykrywa aparatu cyfrowego

Witam. Mam aparat firmy Canon PC1001digital ixus 2.1mm. Gdy podłączam go pod USB komputer nie wykrywa go jako nowego urządzenia. Chcę zgrać zdjęcia na twardziela. Prosze o pomoc.

wgrane są sterowniki od płyty głównej ?

próbowałeś przez kreator dodawania sprzętu znajdujący sie w panelu sterowania ?

miałem kiedyś podobny problem :

nie wykrywało aparatu dopóki nie poczekałem aż wysónie się obiektyw

i dopiero wtedy należało go podłączyć pod port USB — spróbój tak zrobić :smiley:

1 polubienie

a nie dostałeś jakiś sterowników do tego aparatu ??

a właczyłeś aparat? Umnie wykrywa dopiero jak włanczam aparat. No ja mam akurat innej firmy :stuck_out_tongue_winking_eye:

A może stery pod USB nie takie… Czasami tak jest, że trzeba mieć nowe sterowniki pod USB i naturalnie Włączony aparat… Zakładam, że masz XPka, bo jak nie to będzie troszkę ciężej :smiley:

Problem:

Powód: być może magistrala szeregowa jest wyłączona w systemie.

Rozwiązanie: Sprawdź, czy system wykrywa magistralę szeregową.

W tym celu:

  1. Kliknij PPM (Prawym Przyciskiem Myszki) na ikonę Mój komputer.

  2. Wybierz zakładkę Sprzęt.

  3. Kliknij Menedżer urządzeń.

  4. Sprawdź czy istnieje taka pozycja Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej.

  5. Jeśli taka pozycja istnieje, rozwiń ją i sprawdź czy jest Główny koncentrator USB.

Po sprawdzeniu tych pozycji odpowiedz.

istnieje taka pozycja i jest Główny koncentrator USB

tak gdy podłączam pod USB włączam aparat

tak próbowałem

nie dostałem

Jak masz WIN98/SE musisz mieć stery i oprogramowanie do aparatu - inaczej nie ruszy.

Bardzo Ci dziękuję:)))) Mojego Canona tez nie widział Win 10, choć jak włożyłam karte do adapteru i włożyłam adapter do gniazda usb, to wszystkie zdjęcia widziałam. jednak jest to mały kłopot i lepiej byłoby odpalać te zdjęcia prosto z kabla aparatu foto. teraz wszystko działa perfekt. Najpierw uruchamiam aparat, wysuwa się obiektyw, a dopiero potem podłączam kabel usb do kompa i wszystko komp widzi jak nalezy.