Komputer nie wykrywa aparatu


(Ola Maciazak) #1

Komputer nie wykrywa aparatu po podłączeniu go do portu USB. Aparat był w serwisie i wszystko jest ok, na innym komputerze działa. Jednak na tym, po podłączeniu nic się nie dzieje. Co mogę z tym zrobić?


(boykott) #2

A w jakim trybie ustawiony jest port USB w aparacie i jaki to aparat? Najczęściej są spotykane 2 tryby: PTP oraz Mass Storage (lub podobne), aby aparat był widoczny w systemie jako kolejny dysk musi być w tym drugim trybie.


(Ola Maciazak) #3

Fujifilm Finepix S1800. Jestem w tym temacie zielona, ale wcześniej wszystko było okej, nie trzeba było nic ustawiać, tylko podłączyć kabel.


(Rufus2009) #4

Nie trzeba przypadkowo zainstalować sterowników? Gdy ja kupowałem aparat to musiałem zainstalować stery z płytki.


(Ola Maciazak) #5

Nie, nic nie trzeba było robić, jak pisałam wyżej, wystarczyło podłączyć kabel. Próbowałam nawet grzebać w menedżerze urządzeń, wygooglowałam wątki o podobnej tematyce i żadne rozwiązanie mi nie pomogło.


(pstrowsky) #6

A czy masz zainstalowaną w komputerze aplikację FinePixViewer? Jeśli nie, to zainstaluj z płytki dołączonej do aparatu. Tutaj masz aktualizację do tego oprogramowania - http://www.fujifilm.com/support/digital_cameras/software/#See_All. Podłącz kabel do innego gniazda USB.