Komputer nie wykrywa dedykowanej karty Radeon HD 8750

Witam, posiadam laptopa Lenovo G500 H (Win 8.1) ze zintegrowaną kartą Intel HD 4000 i Radeonem HD 8750.

instalowałeś sterowniki do chipsetu ?

 

Zostały wgrane wraz z płyta instalacyjna. W menadżerze urządzenie nie ma niezidentyfikowanych urządzeń.

a jakbyś w biosie wyłaczył karte zintegrowaną?

Próbowałeś te sterowniki do AMD? http://support.lenovo.com/us/en/products/laptops-and-netbooks/lenovo-g-series-laptops/lenovo-g500-notebook//downloads/DS037885

przecież system nie wykrywa mu Radeona …tylko integre, nawet te sterowniki mu nie pomogą

A co mi da wyłączenie integry w BIOSie ? Myślę, że nic.

 

Kluczem jest ten dziwny komunikat, nie mam pojęcia co go powoduje, szczególnie że te same sterowniki instalowałem na tym komputerze tydzień temu i działały bez problemu,

 

Nie wyłączysz, bo się nie da.

 

Może przez przypadek wyłączyłeś właśnie dedykowaną w biosie?

 

Jeśli karta dedykowana AMD jest włączona w biosie (może takowej opcji nie być - automat) i jest SPRAWNA musi się pojawić w menadżerze urządzeń jako przynajmniej niezainstlowane urządzenie lub musi się pojawić w kartach grafiki, gdy pracuje na sterze systemowym.

Złota zasada, najpierw instalacja sterownika karty zintegrowanej (Intel), a potem dopiero dedykowanej (AMD)

Bez prawidłowego sterownika Intelowskiego karta AMD sie nie pojawi

 

Problem rozwiązany. Zabrakło sterownika zasilającego kartą graficzną. Pomógł support lenovo.