Komputer nie wykrywa drugiego monitora o innej rozdzielczości

witam, mam problem z połączeniem monitora o rozdzielczości 1600x coś tam (nie pamiętam)
z monitorem 1920x1080 jest to monitor benq senseye 3 led gl2250 a drugi to w zasadzie telewizor od ok (nie pamietam modelu) i się już nie przydaje więc postanowiłem użyć go jako drugiego monitora do czytania fb, czatu itp. itd. Problem polega na tym, że komputer nie wykrywa tego telewizora, nawet po wciśnięciu przycisku wykryj w ustawieniach ekranu, monitor główny jest podłączony kablem dvi-d---->hdmi a telewizor hdmi------>displayport, moja karta graficzna to gtx 1660 msi gaming x. Dodam jeszcze, że telewizor wyświetla uruchamianie komputera, a gdy załaduje się system to przestaje cokolwiek wyświetlać i traci sygnał

Odłącz monitor i uruchom komputer. Napisz czy się pulpit wyświetla. Jak tak to problem jest w sterowniki karty/Windows/config.

wyświetla się tylko nazwa producenta płyty i ładowanie systemu(win 10), potem traci sygnał

Uaktualnij system i sterowniki. Spróbuj wykryć jeszcze raz tylko przez panel nVidia.

Sprzedawca próbuje zabłysnąć?

sterowniki są najnowsze, system też nie ma aktualizacji.
z poziomu panelu nvidia też nie wykrywa, po wymuszeniu wykrycia tez