Komputer nie wykrywa grafiki- Geforce 9400 GT!

Witam, zakupiłem kilka dni temu kartę graficzną GeForce 9400 GT 256 , mam WIN7 64bit i nie mogę zainstalować sterowników … ściągam najnowsze z nvidii oraz innych stron ale NIC nie chce wejść , przy instalacji tak jakby nie wykrywało karty , stery nvidi “nvidia nie ma tu nic do zainstalowania” wcześniej miałem geforce 8600 gt który siadł, oraz inne lepsze grafiki z serii geforce (które sprzedałem :d) . Myślałem że format pomoże więc przeinstalowałem system ale dalej jest to samo i ch… mnie strzela bo siedziałem wczoraj nad tym wszystkim 5 godzin! !!

-za słaby zasilacz

-“twoja płyta nie ogarnia tej karty”

-nie odinstalowane stare sterowniki

Kartę wykrywa jako 'standardowa karta VGA ’

Witam.Miałem podobny problem z kartą 220gt. Stara karta się wysypała, a więc postanowiłem zmodernizować na lepsza, niestety problem był jak u Ciebie.Nie wykrywało nawet kart starszych wersji nawet z przed 7lat. Okazało się, że była do wymiany płyta główna, ponieważ gdzieś było zwarcie i roz***pcyło się wejście od karty.Wymiana płyty pomogła.Wcześniej nawet aktualizowałem cały bios etc i nic nie pomogło.Pozdrawiam

Cały problem polega na tym, że karty graficzne z serii GT mają to do siebie, że czasami odmawiają współpracy z określonymi płytami głównymi a zwłaszcza z Asrock. Na forum był już taki temat. Problem polegał właśnie na braku możliwości zainstalowania sterowników dla GeForce 8600 GT a następnie okazało się, że podobny problem występuje u GeForce 9400GT

Przy braku kompatybilności karta graficzna jest wykrywana właśnie jako standardowa karta VGA – oczywiście nie jest to normą, ale takich przypadków jest sporo.

Na Twoim miejscu „wsadziłbym” tą kartę do kompa u jakiegoś kumpla i jeżeli będzie wykrywana to znaczy, że albo masz brak kompatybilności z płytą główną – pomimo tego, że w specyfikacji płyty głównej jest podane, że obsługuje albo faktycznie coś się dzieje z płytą główną. Co do samych sterowników to poszukałbym na stronie głównej Nvidi, ale w dziale sterowniki => Sterowniki archiwalne i Beta i próbował zainstalować któreś z niższych numerów. Co do samego zasilania? Karty z serii GT nie potrzebowały dodatkowego zasilania a całe napięcie pobierała właśnie z płyty głównej, co moim zdaniem było sporym błędem, który dość szybko poprawiono wypuszczając na rynek karty GTS.

Mogę potwierdzić to co panowie: hubcio443 , i SnykeShadow , napisali. Najlepiej tą kartę graficzną sprawdzić na innym kompie żeby nabrać przekonania.Nie wiem jak instalowałeś system to stery od płyty głównej z płytki instalowałeś jesli tak. To można spróbować z aktualizować stery od chipsetu albo nawet pokusić się o aktualizację biosu. Oczywiście nie ma pewności poprawy przez zrobienie aktualizacji jeśli płyta wadliwa egzemplaż czy model.

No dobrze , jednak przed tą kartą miałem geforce 8600 GT x2 raz zotaca, drugi gigabyte . Później miałem dwie nowsze grafiki z GTX jednak potrzebowałem pieniędzy i zakupiłem 9400gt . Przy włączeniu kompa ‘wykrywa’ grafike przed ekranem z biosem itd. jest czarny ekran a na górze geforce 9400 gt itd. więc to chyba nie wina płyty? Grafe pewnie i uda się zwrócić jednak zakupiona na allegro a z tego co czytałem w komentarzach to sprzedawca robi spore problemy przy zwrocie i chce sobie darować wkurzanie się chociaż męcząc się przy instalacji owej karty wcale nie jest lepiej :evil:

Wykrywać w biosie może ale wcale nie musi oznaczać że będzie działać prawidłowo. Są różne przypadki w tym kierunku. Naprzykład że nie da się zainstalować wyższego sterownika grafiki od którejś wersji w zwyż a na niższych chodzi. Czy tak jak w Twoim przypadku żaden dostępny sterownik nie chce się zainstalować. A nawet zainstaluje się niby ale nie chodzi tak jak powinno. Tak że może być wina samej grafiki czy płyty głównej albo dane modele nie chcą współpracować ze sobą czyli nie są kontabilne czy wada usterka z któryś tych dwóch podzespołów. Jak nie da Ci się z wrócić to pozostaje sprawdzić na innym kompie czy chodzi i sprzedać. A kupując inną grafikę umówić się z możliwością zwrotu po sprawdzeniu. Masz Windows 7 64 bit a nie wiadowmo czy lepiej będzie na 32 bit-owym czy z Windows XP. Ale chyba nie będziesz się przerzucał na XP jesli by się okazało że ta konfiguracja chodzi ze starszym systemem.

Próbowałeś odpalić w trybie VGA?

Jak?;d

Przed pokazaniem się ładowania Windows wciśnij F8.