Komputer nie wykrywa karty dźwiękowej

Kupiłem dzisiaj nową kartę dźwiękową Sweex SC012 5.1 PCI SOUND CARD. Pierwszy problem wystąpił przy instalowaniu sterowników, bo musiałem kilka bibliotek ściągnąć z sieci. Ale udało się zainstalować je (instalowałem przez “Dodaj sprzęt” w XP). Kolejny problem: komputer nie wykrywa żadnej karty dźwiękowej oprócz starej zintegrowanej z płytą główną. Co powinienem zrobić?

A nowa karta jest wykrywana w “Menadżerze urządzeń” jako nieznane urządzenie ?

Próbowałeś wyłączyć zintegrowaną kartę dźwiękową w BIOS-ie ?

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ad8 … 349b1.html

Nie próbowałem wyłączać karty zintegrowanej w BIOSie.

Dziwniejsze jest to że po zainstalowaniu tej nowej karty zniknęły mi sterowniki tunera TV i gdy chcę je zainstalować to wyskakuje błąd że urządzenie jest nie podłączone.

Spróbuj może zresetować BIOS. Wyjmij bateryjkę, tylko odczekaj 3-4 godziny, bo jeszcze przez pewien czas prąd pozostaje.

Pozdrawiam :slight_smile:

Zresetowałem BIOS i odzyskałem tuner ale nadal karta dźwiękowa nie działa.

Gdy klikam na “Nieznane urządzenie”, które widać na screenie i wybieram aktualizuj sterownik, wkładam płytę ze sterownikami dołączonymi do karty, to zaczyna się instalować ale nagle komputer się resetuje i urządzenie nadal jest “nieznane”.

No to może podaj jaką masz konfiguracje kompa? tzn procesor…

Procesor: Pentium 4 HT 3,2GHz

Płyta główna: Abit AS8-V

karta graficzna: Radeon 9600Pro

Gdy chcę zainstalować przez setup to wyskakuje okno i jak widac na screenie tak cały czas stoi tylko ilość kropek się powiększa: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/528 … 941ea.html

Jak długo czekasz ?

Może jesteś zbyt niecierpliwy ?

Wyłącz zintegrowaną kartę dźwiękową w BIOS-ie:

Odszukujesz w BIOS-ie pozycję:

-> OnBoard AC’97 Audio, lub

-> AC’97 Audio Device, lub

-> OnBoard Audio Device, lub

-> AC’97 Audio Codec, bądź podobnie i w tej pozycji zmieniasz ustawienie na DISABLED (wyłączone).

Przed wyjściem z BIOS-u zapisujesz zmianę ustawień (Save & Exit Setup -> F10).

Wyłączyłem w BIOSie, ale nadal nie pomogło. Gdybym mógł zainstalować ten sterownik ale gdy dojdzie do cmaudio.dat to się komputer resetuje.

Na Viście jest tak samo. Przy próbie instalacji komputer się resetuje.

Około 10 minut i nic.

Próbowałeś podłączyć kartę dźwiękową do innego portu PCI ?

Sterowniki do chipsetu płyty głównej zainstalowane ?

Jeżeli nie, to zainstaluj -> KLIK.

Po zakończeniu instalacji uruchom ponownie komputer.

Sterowniki pobierałeś ze strony producenta karty dźwiękowej ? -> KLIK (Win.XP)

Spróbuj tak:

Wyjmij kartę dźwiękową ze złącza PCI, zainstaluj sterownik do karty dźwiękowej, wyłącz komputer, podłącz kartę.

Zainstalowałem sterownik chipsetu.

Wyciągnąłem kartę, ale nadal jak próbuję zainstalować sterownik przez “Dodaj sprzęt” lub “Aktualizuj sterownik” to komputer się resetuje. A przez instalator to dochodzi do “Waiting for audio driver to be ready…” i stoi. Próbowałem zainstalować sterownikami ze strony producenta.

Już wszystko działa. Nie instalowałem sterowników tylko podłączyłem kartę, wyskoczył mi komunikat że mam zrestartować komputer, po restarcie już działa. Dzieki wszystkim za pomoc.

u mnie jest ta sama sytuacja, wylaczenie zintegrowanej w biosie nic nie pomoglo

Do nowych kart dzwiekowych HD potrzebne jest uaktualnienie UAA - KB888111 do xp zeby system wykryl widzial karte a dopiero potem mozna istalowac sterownik.

nic nie pomaga, próbuje zainstalować ją na różne sposoby i nic. a ta poprawka od microsoftu nie chce się w mojej wersji xp zainstalować. pisze ze Service Pack jest nowszy niż aktualizacja żądana

cyberm , pobierz program Everest Ultimate Edition.

Otwórz program -> Komputer -> Podsumowanie -> spisz informacje z pozycji:

-> Nazwa płyty głównej

-> Mikroukład płyty głównej

-> Multimedia (karta dźwiękowa)