Komputer nie wykrywa karty dźwiękowej

WItam,

już kiedyś pisałam na forum o moim problemie z dzwiękiem, który zaczął się od tego że w winampie wyskakiwał bład z directsound, przeinstalowywalam sterowniki kilkakrotnie i dzwiek raz byl, raz go nie bylo, pewnego dnia gdy dzwiek byl, zaczelo cos trzeszczec w glosnikach i nagle przestal dzialac na amen. Przeinstalowalam system myslac ze cos to da i znowu nic, a teraz dodatakowo komputer nie wykrywa mi karty dzwiekowej. Dzisiaj rozkrecilam komputer (stacjonarny) myslac, ze moze jakis kabelek sie wypiał, ale karta jest zintegrowana i kabelki od niej nie odchodza, oczyscilam z kurzu ale nadal nie dziala.

Sprawdzalam w BIOSIE i karte graficzna mam na AUTO wiec jest ok. Nie wiem co robic, czy to mozliwe ze karta graficzna mogla sie zepsuc? Prosze o jakies rady, dodam ze jestem zielona co do komputerow wiec nie piszcie skrotami.

System: Windows XP

Karta dźwiękowa: nie wiem bo nie wykrywa, ale instalowalam Realteak do niej.

Typ procesora AMD Athlon 64, 1800 MHz (9 x 200) 3000+

Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-K8NF-9 (3 PCI, 2 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR DIMM, Audio, Gigabit LAN, IEEE-1394)

Mikroukład płyty głównej nVIDIA nForce4-4X, AMD Hammer

Witam,juz sam nie wiem o czym Ty piszesz:P Raz piszesz o dźwięku,karcie “dźwiękowej” a raz o karcie graficznej :shock:

Domyślam się więc że chodzi o dźwięk. Tak mogła się zepsuć ale z drugiej strony myśle że mogłaś nie zainstalować sterowników od płyty głównej i to jest ten Twój problem. Instalacja systemu>później instalacja sterowników do płyty głównej(chipsetu)> na końcu reszta(karta graficzna i takie tam). inaczej nie da rady.

Następna sprawa,jezeli to nic nie da to zostaje jedynie taka opcja http://allegro.pl/karta-dzwiekowa-muzyc … 38589.html (wkładasz to do wejścia PCI w środku komputera)

sorry pomylilam sie, oczywiscie ze caly czas chodzilo mi o karte dzwiekowa. A sterowniki wszystkie zainstalowalam po przeinstalowaniu windowsa, mam wszystkie plyty. Wiec karta dzwiekowa pewnie sie zepsula, chociaz nie wiem jak to sie moglo stac.

Dodane 04.12.2011 (N) 16:14

i mam pytanie, jak sie taka karte jak w linku montuje? przeciez w srodku komputera chyba nie ma dla niej miejsca, bo jest ta stara zintegrowana?

Miejsce na kartę dźwiękową na pewno na płycie głównej masz, teraz kartę dźwiękową masz na płycie głównej.

P.S. Najlepiej kup kartę dźwiękową w sklepie, nawet najtańszą, zwróć tylko uwagę, czy w pudełku jest płyta ze sterownikami do tej karty.

a jak juz bede kupowac nowa, to czy mam zwrocic uwage na jakies parametry zeby pasowala do mojego komputera?

Nie jestem pewien, czy karta dźwiękowa jest uszkodzona. Może wstrzymaj się z zakupem.

Twoja karta dźwiękowa to AC’97 Realtek ALC850.

P.S. Start -> Panel sterowania -> Dźwięki i urządzenia audio -> zakładki Audio oraz Głos

sprawdź czy masz wybraną kartę dźwiękową Realtek…

Jeżeli nie to wybierz ją -> Zastosuj -> OK.

tak jak mowilam, karty nie wykrywa, takze w ustawieniach dzwiekow i urzadzen audio nie da sie nic zmienic, bo pola sa szare, komputer nie widzi zadnego sprzetu.

poprostu powiedz że chcesz kartę dźwiękową na PCI i tyle. kup jakąś zwykłą chyba że masz jakieś super głośniki i kase żeby kupić lepszą kartę.

A miejsce napewno masz w środku komputera,poprostu tam gdzie bedzie pasowała to ją włóż(chyba najlepsze wytłumaczenie):stuck_out_tongue:

glosniki mam dokladnie takie : http://niespodzianka.pl/presents.php?id=detail&p=3288

chyba wystarczy jakas niedroga karta?

wystarczy niedroga karta do 50zł:)