Komputer nie wykrywa karty dźwiękowej

Na początku chciałem powiedzieć , że wiem , że taki temat już kiedyś był , ale nie znalazłem w nim odpowiedzi. Sytuacja u mnie wygląda tak jak napisałem w temacie. Nie mam prawie żadnych dźwięków , oprócz charakterystycznego windows’owego dźwięku ERRORA , kiedy pojawia się jakiś komunikat. Kiedy wszedłem w panelu sterowania w DŹWIĘKI I INNE URZĄDZENIA AUDIO większość opcji mam na szaro i nie mogę nic zmieniać. W zakładce głośność mam napis BRAK URZĄDZEŃ AUDIO. W pasku na dole obok godziny wogóle nie mam ikony głośnika. Odkryłem , że coś jest nie tak gdy odpaliłem winamp’a , pojawił mi się taki komunikat : Nieprawidłowy sterownik DirectSound. zainstaluj odpowiedni sterownik lub wybierz inne urządzenie w konfiguracji. Kod błędu 88780078… Cały ten problem zaczął się , kiedy mój ukochany braciszek chciał sobie pograć w jakiegoś pirata po necie z kumplem. Zainstalował dwie rzeczy : Tunggle oraz jakieś LAN CONNECTING FIX co jest jakimś wpisem rejestru… Jak będziecie potrzebować screeny czy te pliki to piszcie. Format nie za bardzo wchodzi w gre , chyba że to będzie naprawdę ostateczność… Głośniki na 100% są sprawne.

Windows XP Professional wersja 2002 dodatek Service Pack 3

Karta dźwiękowa: Realtek High Definition Audio ( jeśli to nie to nie nazwa karty to napiszcie , nie jestem pewien)

Płyta główna: Gigabyte GA-P31-23g

Z góry dzięki , jak będą jeszcze jakieś potrzebne informacje to pisać.

  1. Odinstaluj te piraty.

  2. Przeczyść komputer programem CCleaner

U góry po lewej “Cleaner” na dole Analiza - Uruchom Cleaner

później “Rejestr” Skanuj by znaleźć problemy - Napraw zaznaczone problemy.

CCleanera używaj po częstym surfowaniu po internecie oraz po każdej deinstalacji programów i sterowników.

kliknij aby powiększyć:

cf114_CCleaner.jpg ccleaner2.th.jpg

  1. Sprawdź czy nie masz wirusów.

analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html

Wrzuć wymagane podstawowe logi OTL + Extras.

Wcześniej przeskanuj Pełne skanowanie programem Malwarebytes Anti-Malware

Nie instaluj wersji PRO tylko Freeware.

Wrzuć również z niego logi.

Logi sprawdzą fachowcy z działu Bezpieczeństwo.

  1. Zainstaluj AIDA32 - Enterprise System Information 3.94.2

Z sekcji KomputerPodsumowanie spisz/podaj :

– Nazwa płyty głównej

– Mikroukład płyty głównej

– Multimedia (Karta dźwiękowa)

kliknij aby powiększyć :

audioh.th.jpg

Nie wykaże odpowiednich danych to zainstaluj AIDA64 Extreme Edition 1.70.1400

Kiedy po analizie chce zrobić uruchom cleaner , pokazuje mi ,że usunie prawie 3gb… Tyle powinno być ? Bo coś dużo mi się wydaje…Jakiego typu rzeczy zostaną usunięte ?

EDIT:

Tu te nazwy o które prosiłeś :

Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-P31-S3G (3 PCI, 3 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN)

Mikroukład płyty głównej Intel Bearlake P31

Karta dźwiękowa Realtek ALC662 @ Intel 82801GB ICH7 - High Definition Audio Controller [A-1]

Informacje te sprawdziłem Everest’em , bo akurat miałem go na PC.

No jeżeli nie miałeś żadnego programu od dawna do czyszczenia komputera to może być nawet więcej :wink:

Jeżeli nie jesteś pewien to wcześniej zapisz nowy punkt przywracania systemu.

Okaże się że były wirusy po przeskanowaniu p/w Malwarebytes Anti-Malware oraz podaniu logów OTL + Extras

czekaj najpierw za ich usunięciem ponieważ ponowna instalacja sterowników może działać tylko chwilowo.

Po usunięciu wirusów zainstaluj:

  1. Chipset

  2. Sterowniki audio

Pobierz program:

dla Windows XP.

Po każdej instalacji w/w uruchom ponownie komputer…

Ok , skan został wykonany pomyślnie. Malwyrebytes wykrył aż 78 wirusów… Zaraz po tym użyłem CCleaner’a , bo wcześniej tego nie zrobiłem ze względu na moje pytanie. Podaje LOGI i zaczynam wgrywać sterowniki.

OTL

http://wklej.org/id/798903/

EXTRAS

http://wklej.org/id/798904/

Malwarebytes

http://wklej.org/id/798908/

Ukochany braciszek “załatwił” kompa ściągając piraty :frowning:

Czasami nie bij go lub nie wyzywaj tylko wytłumacz delikatnie aby na przyszłość tego nie robił :wink:

Teraz czekaj za odpowiedzią fachowców z działu Bezpieczeństwo aby usunęli wirusy, bo pewno MBAM nie wszystko usunął…

Po usunięciu wirusów dopiero sprawdź instalację p/w sterowników.

No to muszę poczekać na odpowiedź fachowców , bo zainstalowałem te sterowniki , ale narazie niestety bez zmian… A tak z innej beczki , jakiego antywirusa polecasz ? Bo jak tyle znalazło , a mój antywir tego nie wykrył to muszę chyba sobie skołować jakiegoś lepszego.

Nie widzę w logach żadnego programu do czyszczenia komputera :frowning:

Podałem p/w CCleaner jak masz czyścić, przeczyść jeszcze komputer programem Eusing Free Registry Cleaner.

(dokładniej przeczyści rejestr)

Wybierasz język / language / Polish.

Przewiń --> Skanuj rejestr --> Napraw rejestr.

przewi.th.jpg skanujrejestr.th.jpg naprawrejestr.th.jpg

Dodatkowo nie zaszkodzi tylko pomoże:

Start – Panel sterowania – System – Zaawansowane – Wydajność – Ustawienia – Efekty wizualne - zaznacz tylko

6 pozycji - Zastosuj - OK.

kliknij aby powiększyć:

b6f4bd33aeb1d059m.jpg86e86da81e7e892fm.jpg

Wrzuć ponownie logi OTL + Extras , będą wyglądać inaczej :wink:

W logach widzę avasta ?

Masz najnowszego z aktualizacjami:

avast! Free Antivirus 7.0.1456

Zabezpieczenia – Właściwości internet – Poziom domyślny - są zaznaczone ?

cm365_Internet.jpg

W tych logach może nie pisać o CCleanerze , bo ja go użyłem dopiero po zrobieniu skanów.

To może przeczytaj temat od początku :frowning:

Tak wiem , miałem to zrobić na początku , ale ze względu na moje pytanie nie zrobiłem tego , a skany już miałem w toku. Aktualnie tak jak mówiłeś robię skan OTL’em jeszcze raz.

Zaczyna się od tego aby wcześniej usunąć wszystkie wirusy a dopiero później sprawdzasz resztę/sterowniki itd.

No dobra , wyczyściłem rejestr tym programem co podałeś i zrobiłem kolejny skan :

OTL

http://wklej.org/id/798956/

Nie wiem czemu tym razem nie było pliku Extras… Co mam dalej robić ?

EDIT:

Już wszystko działa ! Mimo że to nie dzięki tobie Xman , dzięki za to , że próbowałeś :slight_smile: Ja znalazłem rozwiązanie na tej stronie :

http://www.poradykomputerowe.pl/awarie- … ws-xp.html

Temat do zamknięcia

Ale dziwna moda na edytowanie 9 letniego posta @aleksior aka @anon27541831.