Komputer nie wykrywa karty graficznej

Od dłuższego czasu mój laptop nie wykrywa karty graficznej. Chciałem wejść w Panel sterowania NVIDIA i wyskoczył mi komunikat : Karta graficzna NVIDIA nie została wykryta w systemie. Zamiast NVIDII mam jakiś Intel Graphics Family.

System: Win 7

Karta graficzna: NVIDIA GeForce GT 520m

pomocy!

jaki laptop (model)? po opisie wnioskuje, że masz sprzęt używający technologii nvidia “optimus” czyi 2 karty graficzne. słabsza działa gdy nie jest wymagana duża wydajność (net, pulpit), a mocniejsza uruchamia się gdy potrzebna jest wydajniejsza karta (gry, aplikacje). karty przełączają się automatycznie w zależności od potrzeb

hmm masz wogóle odpowiednie sterowniki zainstalowane:D

tak czy siak ka karta nvidii bedzie ci działać jak bedzie potrzebna np w grach>;]

w systemie ci intell działa:D

To w jaki sposób mogę zainstalować do niej sterowniki?

Mógłbyś podać model laptop?

Jeśli masz tą kartę graficzną którą podałeś, to instaluj te sterowniki:

http://www.nvidia.pl/object/notebook-wi … er-pl.html

Z reguły jest tak że jak podłączysz laptopa do zasilania to grafika powinna przełączyć się z intela na nvidie.

Więc przed instalacją sterowników, podłącz lapka do prądu.

Model lapka to CX640. Próbowałem przełączyć kartę zintegrowaną na dedykowaną ale nic to nie dało. W GPU-Z pokazuje mi karte zintegrowaną ; ( Nie mogę zainstalować sterowników ponieważ wyskakuje mi komunikat, że system nie wykrył karty graficznej. ; ( Ciągle mam podłączonego laptopa do ładowania ale nic to nie daje.

  1. czy masz zainstalowane wszystkie pozostałe sterowniki i nie ma żadnych konfliktów w “menadżerze urządzeń”?

  2. próbowałeś instalować sterowniki do GF ze strony MSI?

  3. próbowałeś przełączyć laptop w tryb wysokiej wydajności?

  4. na dole okna gpu-z jest lista dostępnych kart graficznych w komputerze. można z niej wybrać inną kartę graficzną czy jest na niej tylko intel?

z opisów podobnych problemów w necie wynika, że pomoc MSI sugeruje dokonać update BIOSu