Komputer nie wykrywa karty graficznej


(Marselozi) #1

Witam, chciałem usunac kilka niepotrzebnych programow, jednak przez przypadek usunalem chyba cos waznego :D, przez to teraz laptop nie wykrywa karty graficznej, niestety nie pamietam jaki plik usunąłem, w laptopie sa 2 karty graficzne, jedna zintegrowana, druga dedykowana, komputer teraz pracuje na tej zintegrowanej, i nie wykrywa tej lepszej, probowalem ponownie ainstalowac do niej sterowniki pobrane z oficjalnej strony, jednak wyskakuje blad, ze komputer jej nie wykrywa. Szukalem w internecie rozwiazan podobnych problemow, jednak nic nie pomoglo. Laptop to Asus K52J, z karta graficzna Nvidia geforce 310M Cuda 1 GB. Prosze o pomoc, bo jestem zielony w tych sprawach.


(Piotrkijak) #2

Ma pracować na zintegrowanej, ponieważ dedyk załącza się dopiero przy renderingu 3d itp. wymagających zadaniach. Sprawdź, czy nie masz wykrzykników, ewentualnie znaków zapytania. Jeżeli nie, to wszystko jest ok, a sterownik wyrzuca błąd, bo może akurat nie jest do tej karty. Ewentualnie zawsze możesz zrobić przywracanie systemu.


(Marselozi) #3

tak, wiem ze karta załącza sie tylko gdy musi, ale wczesniej dzialalo wszystko ok, wlaczala sie np przy grach a sterowniki ktore do niej sciagalem dzialaly. Teraz jak włacze gre ktora wczesniej dzialala bez problemu, teraz nie wyrabia grafika, a wczesniej dzialajace sterowniki, teraz nie rozpoznaja zadnej karty.


(rgabrysiak) #4

Sprawdź czy nie odinstalowałeś sterowników do karty zintegrowanej. Jeżeli tak zainstaluj je w pierwszej kolejności a następnie instaluj sterowniki do karty dedykowanej.

Brakujący sterownik bądź sterowniki pobierz ze strony producenta laptopa.


(Marselozi) #5

Sterowniki do karty zintegrowanej są nienaruszone, a karta działa wlasciwie, wiec to nie w tym rzecz :confused:


(SilberPunkt) #6

Użyj funkcji przywracania systemu do wcześniejszego stanu.

:roll:


(Marselozi) #7

Niestety nie moge powrocic juz do tych opcji, bo bylo to kilka dni temu i od tamtej pory zainstalowalem i usunalem juz wiele rzeczy. W internecie wyszperałem, ze jest to ponoc wina programu power4gear, ktory zawsze jest zainstalowany w asusach, sluzy on do regulowania wydajnosci systemu itp, i ponoc trzeba go znow zainstalowac, ustawic na najwyzsze parametry i uruchomic karte graficzna w biosie. Program sciagnalem, zrobilem co trzeba bylo, ale nie wiem jak uruchomic karte w biosie… moglby ktos pomoc?


(SilberPunkt) #8

To czy instalowałeś/odinstalowywałeś dużo czy mało nie ma znaczenia - przywracasz system do stanu z konkretnego dnia i tyle! jak masz utworzony punkt przywracania systemu sprzed feralnej daty to spróbuj! Dane typu dokumenty/zdjęcia nie znikają.

:roll:


(Marselozi) #9

no wlasnie w tym problem, ze moge przywrocic jedynie 2 dni wczesniej, kiedy zainstalowalem itunes do ipoda, i do zadnego innego punktu :frowning: karta nie działa mi od 3 dni.