Komputer nie wykrywa karty graficznej

Witam, dostałem od koleżanki kartę graficzną Gainward Geforce GTX460 (http://www.gainward.com/main/vgapro.php?id=394). Znalazła ją wśród rzeczy swojego byłego chłopaka, a ponieważ sama używa komputera tylko do oglądania seriali i sporadycznie do gierek na FB, dała mi ją za darmo. No więc uradowany, wkładam ją do komputera, ponieważ nie miałem kabla zasilającego z 2 molexów na złącze 6 pin, to podłączyłem pod złącze 6 pin które wychodziło bezpośrednio z zasilacza. No i włączam komputer, wiatraczek w karcie rusza, za chwilę zwalnia i… obrazu brak. Przełączam kabel vga pod zintegrowaną i działa. Wchodzę (na zintegrowanej) w BIOS, sprawdzam, i jest ustawiony “Primary graphic adapter (czy jakoś tak)” na PCI-E. Podłączam swoją normalną kartę (Radeon HD 5570 od Gigabyte), i wszystko działa. Wie ktoś jaka może być przyczyna? Moja karta graficzna jest dosyć słaba i ten geforce byłby fajną opcją. Czy na pewno jest uszkodzony? Specyfikacja:

  • Płyta główna MSI H55-G43

  • Intel Core i3 550 3,2 GHz

  • 4 GB Ram

  • Dysk 1 TB Seagate Barracuda

  • Zasilacz FSP Forton Hexa 500w

Kolego, wygląda to tak jakby zasilacz na 6-pinowym złączu PCI-e miał za małą moc . Spróbuj zastosować przejściówkę np. 2 x Molex 4-pin na wtyk 8-pin PCI-e (taką jakie masz gniazda zasilające na karcie). Pamiętaj, żeby Molexy podłączyć do dwóch linii 12V Twojego zasilacza, gdyż jedna linia może nie dawać odpowiedniej mocy.

Zasilacz FSP HEXA 500W ma dwie linie 12V o obciążeniu 18A każda o łącznej ich mocy TDP 408W, dotychczasowa Twoja karta grafiki Radeon HD 5570 ma moc TDP 43W, a karta która Ci nie odpala GTX460 ma TDP 160W.

Tylko, że gtx460 nie ma złącza 8 Pin tylko 2x 6 pin: http://www.overclockers.com.au/articles/922215/9_small.jpg. Podłączyłem 2 złącza 6-pinowe jakie wychodzą z mojego zasilacza

Kolego to kup adapter 2 x Molex na PCI-e 6-pin i pod jedno gniazdo karty podłącz ten wtyk co masz w zasilaczu a do drugiego gniazda ten z adaptera i po kłopocie.

… sorry pośpieszyłem się, rada jest nieaktualna.

Wniosek - albo karta jest uszkodzona, albo zasilacz nie daje odpowiedniej mocy. 

 

btw. …jednak spróbowałbym z ww. adapterem - zasilacz ma dwa złącza 6-pin PCI-e  jednak rozszyte są one z jednej wiązki.