Komputer nie wykrywa karty graficznej

Witam, mam otóż pytanie, jak przełączyć kartę graficzną w płycie głównej G41M-ES2L gdyż na tym komputerze była używana karta w chipsecie i niedawno zamontowałem Asus GeForce 8400 GS 256MB EN8400GS/HTP/256M i ona działa (Wentylator się kręci), ale komputer nie wykrywa jej i nie wiem co zrobić. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Witam, czasem trzeba zmienić wykorzystywany układ graficzny w BIOS.

Pzdr.

Wszystko co mogłem to ustawiłem w biosie, lecz w niczym to nie pomogło 

Czasem pomaga włożenie wtyczki do gniazdka.

Taka pierwsza myśl. Druga myśl to jaki zasilacz?

 

zasil.jpg

Zasilacz dobry ale jest za słaby do tej karty. Potrzebujesz tak na oko 400-450W, zależy jaki tam masz procesor, oczywiście z wtyczką PCI Express 6pin.

 

Witam, w specyfikacji karty graficznej nie wyczytałem aby potrzebowała ona dodatkowego zasilania w postaci 6 pinowego złącza. 

Rozumiem, że robisz tak: 
Wkładasz kartę graficzną, podpinasz pod nią monitor i nic się nie dzieje. Czy inaczej to wygląda? 

Pzdr.

Karta nie ma osobnego wejścia na zasilanie, po włożeniu jej do slotu PCI Express automatycznie się ona uruchamia (Kręci się wentylator) lecz gdy podłączam do niej monitor to on nic nie wyświetla. Jak wchodzę w menedżer urządzeń to nie pokazuje mi nowego urządzenia graficznego mimo iż w biosie zmieniałem to co potrafię. 

Faktycznie z tą wtyczką 6pin się zagalopowałem.

Na upartego możesz zrobić tak: wejść do biosu, ustawić kolejność uruchamiania na kartę zewnętrzną. Wyłączyć komputer, poodpinać wszystkie kable od dysków, napędów i spróbować uruchomić, może da radę chociaż logo startowe pokazać.

Ważne też żeby styki były czyste, od nieużywania mogą być lekko zaśniedziałe. Włóż i wyjmij kartę ze slotu parę razy a potem dobrze dociśnij.

Jeśli jednak zasilacz był dobierany do zestawu jaki był bez żadnego zapasu to nic z tego nie będzie.

Ja tę kartę uruchamiałem na zasilaczu o mocy 270W, więc to nie jest tutaj problemem.

Sprawdź czy ta karta zadziała na innym komputerze lub pożycz od kogoś jakąś kartę i sprawdź czy ta inna zadziała.

Witam, zasilacz zasilaczowi nie równy. Wielokrotnie spotykałem się z zasilaczami które miały moc znamionową o wiele niższą niż deklarowana. A i jakość tego zasilania bywała średnia. Nie wiemy również jakie są inne podzespoły w komputerze aby wyrokować. @lucker190, sprawdź jeszcze te styki, możliwe właśnie, że z nimi jest problem. 

Pzdr.

Kartę będzie mi ciężko pożyczyć bo na drugim kompie mam MSI R9 270x ale ona mi się w obudowie nie mieści :stuck_out_tongue: Lecz jeśli chodzi o kartę Asusa to jestem pewien że działa bo przyjaciel mi ją dał jak kupił nową. (Karta działała bo byłem przy tym jak ją zmieniał)

Jeśli chodzi o ten zestaw to podzespoły są takie
Intel Pentium E2160
Ram 2x DDR2 2GB (333 MHz) od Samsunga
Intel® G41 Express Chispet

Co masz na myśli poprzez “Sprawdź styki”? Bo jeśli chodzi o wejście PCI to ono jest całe, a karta po podłączeniu jakieś tam zasilanie ma ponieważ jak wspominałem wcześniej wentylator się kręci.

A i jest jeszcze jedna w miarę istotna (tak mi się wydaje) rzecz, po podłączeniu tej karty komputer uruchamia się o kilkanaście sekund dłużej niż zwykle :stuck_out_tongue: