Komputer nie wykrywa Karty sieciowej

Tak jak w tytule mam problem z kartą sieciową

Kiedy dostałem komputer ładnie wszystko miałem interent nie było z tym problemów lecz kiedy musiałem wymieni dysk twardy i system od tej pory komputer i nawet Everest nie wykrywa karty sieciowej kiedy włożony jest kabel od internet do komputera świeci się tam zielona lampka

Proszę Pomóżcie :frowning:

matwiel6 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Sterowniki zainstalować trzeba, ale jakie konkretnie to nie wiem, na rynku jest od groma sieciówek…

Chyba wiem że trzeba zaisnatalowa sterowniki do karty sieciowej ale skąd mam wiedzie jakie skoro nie moge znalez nazwy karty i teraz sie pytam czy mozna jakoś znaleź jaką mam tą karte sieciową

OK ale czy nie możesz podać chociaż podstawowych danych:

  1. system.

  2. nazwa płyty głównej.

  3. wymieniłeś dysk twardy, nowy czy stary - robiłeś format ?

  4. na pierwszym miejscu zainstalowałeś sterowniki do płyty głównej tzw. Chipset?

Czym więcej podasz tym lepiej :wink:

1.Vista Home Basic 32 bit

2.Nieiwem ale sprawdze

3.Nowy dysk twardy

4.Zainstalowałem stery do Dysku

W pierwszym poście się nie pytałeś, więc podałem co trzeba zrobić.

Do płyty głównej (bo mówimy chyba o stacjonarnym) powinieneś mieć CD ze sterownikami. Jeśli takowej brak, należy dowiedzieć się jak się nazywa mobo (nazwa/model jest na niej wydrukowany, raczej dużymi literami, więc nie powinno być problemu ze zlokalizowaniem tego). Po nazwie już powinno się dać łatwo odnaleźć wszystkie potrzebne sterowniki. Jeśli posiadasz sieciówkę niezintegrowaną z płytą główną, będziesz musiał odczytać i podać nazwę chipu (największy kwadrat na karcie, ma na sobie napisy określające “kim jest”).

Sterowniki do płyty głównej tzw. Chipset to jest co innego.

Inaczej mikroukład płyty głównej…

Brak nazwy płyty głównej.

Przykładowo

posiadam płytę główną Gigabyte GA-M61P-SP3 i sterowniki do sieci są w:

  1. sterownikach do sieci (jeszcze nigdy nie sprawdzałem).

  2. sterownikach do płyty głównej Chipset.

  3. sterownikach do karty dźwiękowej.

  4. sterownikach do karty graficznej.

Od początku korzystam ze sterowników wbudowanych do karty graficznej NVIDIA na lokalnej radiówce.

Dostawca internetu ?

Po instalacji nowego systemu wpisałeś odpowiednie dane w Protokół internetowy (TCP/IP) :?:

Kliknij na ikonkę “Połączenie” w tray`u dwa razy --> Właściwości

–> zaznacz Protokół internetowy(TCP/IP) -->Właściwości --> wpisz odpowiednie dane - OK - OK.

waciwoci.th.jpgprotokinternetowy.th.jpg an682_DNS.jpg

Puste pola muszą być wypełnione, podałem puste ponieważ nie chciałem podawać swoich danych :wink:

To samo możesz zrobić w Start – Panel sterowania – Połączenia sieciowe…

Zamiast tego możesz zaznaczyć i sprawdzić jeszcze:

jx105_adres.jpg

Dodatkowo:

Start – Panel sterowania – Opcje internetowe – zakładka Połączenia – Ustawienia sieci LAN

– zaznacz Automatycznie wykryj ustawienia - OK - Zastosuj - OK.

ustwieniasiecilan.th.jpgautomatyczniewykryjusta.th.jpg

Robiłem tak jak trzeba ale nic Próbowałem znaleź tenchipset do płyt głownej ale nie znalazłem

płyta głowna o VT6308S

Ok, chyba się nie do końca zrozumieliśmy (to co podałeś to bodaj kontroler od PCI-E).

Aby znaleźć nazwę płyty na niej, należy szukać nadruku na laminacie, czyli na samej płycie, nie na chip’ach.

Przykłady:

-Płyta Gigabyte GA-8I945P-G, ta nazwa w tym przypadku jest przy slotach pamięci ram (pod kodem kreskowym).

-Płyta MSI P67A-C43 (B3), jej nazwa znajduje się pod PCI-E dla karty graficznej.

Teraz, ogólna lokalizacja nazw płyt główny (nadruków), to przeważnie ich centrum (tak jak na przykładach). Tak więc poszukaj tego i podaj na forum, wtedy poszukamy sterowników. Ostatecznie zrób dobrej jakości zdjęcie, to sami poszukamy :wink:

Oki dzięki zaraz poszukam a jak nie znjde to zapodam fotke

Dodane 02.07.2012 (Pn) 19:00

Z tych wskazówek które mi dałeś znalazłęm tylko to Realtek ALC88S

Realtek ALC88S to audio…

http://imageshack.us/photo/my-images/259/sdc11304a.jpg/ http://imageshack.us/photo/my-images/585/sdc11301v.jpg/http://imageshack.us/photo/my-images/585/sdc11301v.jpg/

Jeśli między ramem, a prockiem nie ma napisów (nie ma tu takiej foty), to najwyraźniej karta graficzna zasłania nam ten napis (prawdopodobne, że nazwa jest tuż pod slotem od grafiki), bo na zdjęciach nic takiego nie widać.

PS. Druga i trzecia fotografia są identyczne.