Komputer nie wykrywa mikrofonu

wiem że ten temat był wiele razy poruszany przeglądałem te wątki ale nie mogę u siebie zainstalować mikrofonu

proszę o pomc

Mikrofony zazwyczaj nie potrzebują żadnych sterów…

Podłącz mikrofon do odpowiedniego gniazda w karcie dźwiękowej, a następnie ustaw wszystko w ustawieniach dźwięku i będzie, a przynajmniej powinno śmigać… :slight_smile:

Poczytaj http://forum.hotfix.pl/viewtopic.php?f= … ofon#p5341

mikrofon podłączany był w gniazdo z przodu i z tyłu zmieniłem również słuchawki zmieniałem w ustawieniach dźwieku nic nie pomaga słuchawki działają mikrofon nie

pozdrawiam

Jesteś pewny że mikrofon działa? sprawdź go na innym komputerze

A może po prostu trzeba go włączyć odpowiednim przełącznikiem? :slight_smile:

nie ma przy słuchawkach przełącznika podłączone były inne słuchawki z mikrofonem też mikrofon nie działał na innym komputerze działa

pozdrawiam

wejdź w Głośność główną (taki głośniczek przy zegarze) i tam w zaawansowane opcje przy mikrofonie.W otworzonym oknie na dole sa dwa miejsca na “ptaszki” zaznacz tylko dolne powinno dizałać też miałem taki problem :smiley:

jak mam wejść w głośnoć główną nie mam głośniczka przy zegarze

no to wejdz w panel sterowania-> dźwiek i urzadzenia audio i tam zaznacz Umieść ikonę głośności na pasku zadań

nie bardzo kojarzę gdzie zaznaczyć góra dół u mnie chyba tego nie ma

Dodane 08.02.2009 (N) 20:59

jeśli wchodzę w głoś to tam są podane urządzenia domyślne nagrywania i odtwarzania głosu nic wiecej

Dodane 08.02.2009 (N) 21:04

jest tam też testowanie mikrofonu nie wykrywa go

Dodane 08.02.2009 (N) 21:13

pewnie chodziło ci o to czy było zaznaczone wycisz nie było jeśli by tak było ło głośniki by niedziałały

pozdrawiam

Dodane 08.02.2009 (N) 21:14

słuchawki działają bezproblemowo

nie nie chodziło mi o to. W oknie Głośności głównej wejdź w opcje i zaznacz sterowniki zaawansowane teraz powinny pojawić się zaawansowane opcje przy mikrofonie wejdź w to.W otworzonym oknie na dole sa dwa miejsca na “ptaszki” zaznacz tylko dolne powinno działać

wchodzę w głos i u mnie nie ma czegoś takiego do zaznaczenia

Dodane 08.02.2009 (N) 21:47

chyba że wchodzę gdzie indziej jeśli możesz napisz krok po kroku gdzie wejść

Panowie wszystko cacy , ale jest 1 ale

  • jaka to karta dźwiękowa?

Może na moim przykładzie - mam karte Realtek AC97 i w tej karcie jest konfigóracja polegając na przypisaniu kolorów wyjść-wejść do kontretnych użądzeń

  • różowe mikrofon

  • zielone , głośniki

  • niebieskie , słuchawki lub inaczej jak kto woli

ale tak czy owak trzeba to zaznaczyć więc zobacz czy nie masz w trayu nic od karty dźwiękowej - jeżeli masz to sprawdź jakie masz tam ustawienia

darek przeczytaj uwaznie mój 3 post

marcin ja tego u siebie nie mogę znaleźc

Dodane 09.02.2009 (Pn) 18:56

marcin ja tego u siebie nie mogę znaleźc

Dodane 09.02.2009 (Pn) 19:22

u mnie tych ustawień nie ma

hmm może u mnie jest coś inaczej zobacze na innym kompie (u kumpla) i sprawdzę #-o