Komputer nie wykrywa pojemności dysku

Dzień dobry/dobry wieczór, mam prośbę o pomoc w uruchomieniu komputera. Wczoraj komputer mi się zepsuł i pojawił się napis no bootable device, więc sprawdziłem używając cmd, a nawet biosu i widzi dysk, ale pokazuje że ma 0mb wolnego i 0mb pojemności. Diskpart tworzenie
patrycji, naprawianie dysku, a nawet jego skanowanie itp. kończą się błędem, więc sam już nie wiem co robić. Również podczas instalacji win 10 z bootowalnego pendrive pokazuje że jest 0mb z 0mb, bardzo proszę o pomoc.

skoro możesz go podłączyć to wrzuć smarta

Możesz mi wytłumaczyć jak to zrobić?

Najprościej podłączyć dysk do innego komputera i odpalić program np crystaldiskinfo albo zainstalować na pendrivie jakąś dystrybucję z narzędziem zawierającym odczyt smarta

tutaj masz https://www.dobreprogramy.pl/CrystalDiskInfo,Program,Windows,27691.html

A coś prostszego bez wypinania dysku i ogólem bez rozkręcania laptopa?

… to juz było. Teraz tylko trudniej, straciłeś wszystkie pliki z dysku i trzeba by odzyskać. Najprośniej podpinając dysk do innego komputera, wtedy będzie Windows jako OS i tam zgrasz. Z live CD dojdzie jeszcze klucz usb na pliki.

kup nowy laptop

Nie działa.

Nie działa, znaczy, że nie udało zrobić ci się bootowalnego pendriva? nie wykrywa dysku czy cos innego?

Jak pisałem najprostszą opcją jest wymontowanie dysku, druga opcja to jest bootowalna dystrybucja z narzędziami diagnostycznymi i do odzyskiwania danych.

Dysk na 90% jest do wymiany i czy będziesz mógł odzyskać dane też zależy dlaczego przestał działać. Powiedziałeś, że komputer ci się zepsuł (potem dodałeś, że laptop). Dlaczego się zepsuł? upuściłeś, było przepięcie czy po prostu przestał działać?

Po podłączeniu pendrive nic się nie dzieje a na komputer spadła dość ciężka książka podczas sprzątania.