Komputer nie wykrywa sieci

(Patee44) #1

Witam. Dziś zrobilam reinstalacje systemu Windows XP. Teraz nie wykrywa on sieci przewodowej ani nawet bezprzewodowej. Co zrobić?

(Longhorn2009) #2

Zainstalować sterowniki do podzespołów. Znajdziesz je na stronie producenta czy na płycie dołączonej do płyty głównej.

(Patee44) #3

Niestety nie otrzymałam takiej płyty przy zakupie komputera. Zy to jedyny sposób? Może da się jakoś podlaczyc do wifi albo przez kabel.

(Longhorn2009) #4

O sterowniki powinnaś się martwić przed reinstalacją. Teraz musisz odczytać model płyty głównej np. programem CPU-Z zakładka Mainboard lub bezpośrednio z laminatu i pobrać sterowniki. Do wykonania np. z poziomu telefonu.

Najpewniej trzeba będzie wgrać chipset, LAN, audio i do grafiki oraz reszty podzespołów i peryferiów wg potrzeb.

(XMan) #5

jw.

Zainstalowany Windows XP Service Pack 3 ?

(Patee44) #6

Da sie to jakos bardziej po polsku? Nie jestem zbyt oblatana w komputerach, co już pewnie zauważyłeś.

(Longhorn2009) #7

Wejdź do menadżera urządzeń i sprawdź do jakich urządzeń brakuje sterów, ale na pewno co najmniej do tych które podałem.

(Patee44) #8

Tylko że tez jest tak że np karty graficznej wgl mi nie wykrywa

(Longhorn2009) #9

Od samego pisania na pewno nie zacznie poprawnie działać. Użyj speccy lub cpu-z do identyfikacji podzespołów i pobierz sterowniki ze strony producenta, dział download/support. Więcej doradzić (i więcej wałkować) już nie można nie mając szczegółów, jakie masz podzespoły w komputerze.