Komputer nie wykrywa sieci

Witam. Dziś zrobilam reinstalacje systemu Windows XP. Teraz nie wykrywa on sieci przewodowej ani nawet bezprzewodowej. Co zrobić?

Zainstalować sterowniki do podzespołów. Znajdziesz je na stronie producenta czy na płycie dołączonej do płyty głównej.

Niestety nie otrzymałam takiej płyty przy zakupie komputera. Zy to jedyny sposób? Może da się jakoś podlaczyc do wifi albo przez kabel.

O sterowniki powinnaś się martwić przed reinstalacją. Teraz musisz odczytać model płyty głównej np. programem CPU-Z zakładka Mainboard lub bezpośrednio z laminatu i pobrać sterowniki. Do wykonania np. z poziomu telefonu.

Najpewniej trzeba będzie wgrać chipset, LAN, audio i do grafiki oraz reszty podzespołów i peryferiów wg potrzeb.

jw.

Zainstalowany Windows XP Service Pack 3 ?

 

Da sie to jakos bardziej po polsku? Nie jestem zbyt oblatana w komputerach, co już pewnie zauważyłeś.

Wejdź do menadżera urządzeń i sprawdź do jakich urządzeń brakuje sterów, ale na pewno co najmniej do tych które podałem.

Tylko że tez jest tak że np karty graficznej wgl mi nie wykrywa

Od samego pisania na pewno nie zacznie poprawnie działać. Użyj speccy lub cpu-z do identyfikacji podzespołów i pobierz sterowniki ze strony producenta, dział download/support. Więcej doradzić (i więcej wałkować) już nie można nie mając szczegółów, jakie masz podzespoły w komputerze.