Komputer nie wyłącza się przez sterownik karty graficznej

(Rysiu Piwowarski) #1

Witam mam problem z komputerem.

Sprawa jest taka, że nie chce się on wyłączyć. Poszperałem trochę w internecie i znalazłem to, że plik od mojej karty graficznej atikmpag.sys nie pozwala na wyłączenie systemu. Próbowałem zaktualizować sterowniki, ale instalator się zawiesza i nie da się wyłączyć tego procesu.

Parametry kompa:

karta graficzna ATI Radeon HD 5700 Series

procesor Intel core i3 3.07 GHz

(X Zdzislawx) #2

To najpierw je usuń, wywal wpisy z rejestru ew. użyj jakiegoś programu typu Driver Cleaner.

(Rysiu Piwowarski) #3

Robiłem wszystko używałem Driver Cleanera i usunąłem sterowniki.

Gdy było po wszystkim zainstalowałem je jeszcze raz, dało się ale po ponownym uruchomieniu komputera nie da się uruchomić.

(X Zdzislawx) #4

Czego nie da się uruchomić?

Skąd masz te sterowniki? Najlepiej zainstaluj jakieś nowsze ze strony producenta, ja jak kiedyś zainstalowałem stery z płytki to miałem niezły burdel...

(Rysiu Piwowarski) #5

Sterowniki mam najnowsze ze strony producenta (sprawdziłem też wersję beta ale nie pomogło). A chodziło mi o to że po ponownym zainstalowaniu robi się błędne koło, ponieważ znowu komputer nie chce się wyłączyć.

(X Zdzislawx) #6

A jaki masz system? Może zainstaluj jakąś starszą wersję sterownika.

(Rysiu Piwowarski) #7

System win 7 32 bit. Próbowałem też zainstalować wersje 12.8 ale nie dało rady. Przy okazji nie instaluje mi się CCC.

(X Zdzislawx) #8

Może to coś da http://www.benchmark.pl/poradnik/Proble ... -2580.html

Oczywiście pamiętaj, że po każdym usunięciu/zainstalowaniu powinieneś zrestartować PC.

W sumie to niewiele mi do głowy przychodzi. Może ktoś jeszcze się wypowie, albo coś :smiley:

-- Dodane 15.09.2013 (N) 14:42 --

Jeszcze przeczytaj to: http://forum.hotfix.pl/problemy/poradni ... 342a4b47c6

(Rysiu Piwowarski) #9

Nic to nie pomogło :frowning:

(X Zdzislawx) #10

Albo robisz coś źle, albo coś w systemie masz spierniczone.

(Werniks) #11

Spróbuj najpierw przeinstalować sterownik chipsetu - problem może powodować jakiś błąd w obsłudze PCI-E. Jesli masz zainstalowaną starszą wersję (np. z płyty CD dołączonej przez producenta płyty głównej), to spróbuj pobrać i zainstalować nowszą wersję ze strony producenta płyty. Jeśli masz najnowszy, to odinstaluj go i zainstaluj sterownik z płyty CD. A dopiero potem sterownik do karty graficznej (pobrany ze strony producenta karty lub ze strony AMD).

(Rysiu Piwowarski) #12

Okazało się że to nie sterowniki nie pozwalały wyłączyć komputera tylko daemon tools. Potem powstał inny problem folder ATI technologies był pusty. Uruchomiłem instalator w trybie admina i ccc działa.

Dzięki wszystkim za pomoc.

Temat do zamknięcia.