Komputer nie wyłącza się przez sterownik karty graficznej

Witam mam problem z komputerem.

Sprawa jest taka, że nie chce się on wyłączyć. Poszperałem trochę w internecie i znalazłem to, że plik od mojej karty graficznej atikmpag.sys nie pozwala na wyłączenie systemu. Próbowałem zaktualizować sterowniki, ale instalator się zawiesza i nie da się wyłączyć tego procesu.

Parametry kompa:

karta graficzna ATI Radeon HD 5700 Series

procesor Intel core i3 3.07 GHz

To najpierw je usuń, wywal wpisy z rejestru ew. użyj jakiegoś programu typu Driver Cleaner.

Robiłem wszystko używałem Driver Cleanera i usunąłem sterowniki.

Gdy było po wszystkim zainstalowałem je jeszcze raz, dało się ale po ponownym uruchomieniu komputera nie da się uruchomić.

Czego nie da się uruchomić?

Skąd masz te sterowniki? Najlepiej zainstaluj jakieś nowsze ze strony producenta, ja jak kiedyś zainstalowałem stery z płytki to miałem niezły burdel…

Sterowniki mam najnowsze ze strony producenta (sprawdziłem też wersję beta ale nie pomogło). A chodziło mi o to że po ponownym zainstalowaniu robi się błędne koło, ponieważ znowu komputer nie chce się wyłączyć.

A jaki masz system? Może zainstaluj jakąś starszą wersję sterownika.

System win 7 32 bit. Próbowałem też zainstalować wersje 12.8 ale nie dało rady. Przy okazji nie instaluje mi się CCC.

Może to coś da http://www.benchmark.pl/poradnik/Proble … -2580.html

Oczywiście pamiętaj, że po każdym usunięciu/zainstalowaniu powinieneś zrestartować PC.

W sumie to niewiele mi do głowy przychodzi. Może ktoś jeszcze się wypowie, albo coś :smiley:

Dodane 15.09.2013 (N) 14:42

Jeszcze przeczytaj to: http://forum.hotfix.pl/problemy/poradni … 342a4b47c6

Nic to nie pomogło :frowning:

Albo robisz coś źle, albo coś w systemie masz spierniczone.

Spróbuj najpierw przeinstalować sterownik chipsetu - problem może powodować jakiś błąd w obsłudze PCI-E. Jesli masz zainstalowaną starszą wersję (np. z płyty CD dołączonej przez producenta płyty głównej), to spróbuj pobrać i zainstalować nowszą wersję ze strony producenta płyty. Jeśli masz najnowszy, to odinstaluj go i zainstaluj sterownik z płyty CD. A dopiero potem sterownik do karty graficznej (pobrany ze strony producenta karty lub ze strony AMD).

Okazało się że to nie sterowniki nie pozwalały wyłączyć komputera tylko daemon tools. Potem powstał inny problem folder ATI technologies był pusty. Uruchomiłem instalator w trybie admina i ccc działa.

Dzięki wszystkim za pomoc.

Temat do zamknięcia.