Komputer nie wyłącza się - Windows 8.1 Pro

Witam,

od kilku dni borykam się z problemem wyłączania systemu. Po zamknięciu Windows’a monitor się wyłącza lecz komputer wciąż działa. Po kilku godzinach oczekiwania brak jakiejkolwiek reakcji. Z hibernacją i uśpieniem jest tak samo. Nie instalowałem ostatnio żadnych nowych aplikacji oraz aktualizacji, dlatego jest to dość podejrzane.

 

Komputer został przeskanowany pod kątem różnego rodzaju szkodników i jest czysto. Próbowałem wyłączać wszystkie aplikacje działające w tle przed wyłączeniem komputera lecz nic to nie dawało.

Sprawdź w trybie awaryjnym.

Miałam to samo. Wejdz w opcje zasilania, potem ustawienia systemowe, potem “pokaż opcje niedostepne” i odznacz “włącz szybkie uruchamianie komputera”, u mnie to podziałało

@Martin1984r

Nie da się przejść do trybu awaryjnego. Po wejściu w “Uruchamianie zaawansowane” gdzie powinny się pojawiać opcje różnego typu przywracań czy też tryb awaryjny widnieje “Wyłącz komputer”, (+ taki, że tam wyłączenie komputera działa prawidłowo).

 

@kinia93

Hybrid-boot mam wyłączony od początku korzystania z systemu.

zrób opcję odśwież windows przy zachowaniu ustawień. Powinno pomóc.

Wyskakuje błąd już przy 1% odświeżania systemu.

 

< UPDATE >

Okazało się, że Kaspersky po deinstalacji nie wiadomo czemu zachował swój proces. Proces startował wraz z systemem i zapewne gryzł się z innym antywirusem przez co dochodziło do takich kwiatków. Po dogłębniejszym czyszczeniu wszystko wróciło do normy.