Komputer nie wyłącza się

Witam !

Mam problem z komputerem, po wybraniu opcji zamknięcia systemu ekran gaśnie (monitor przechodzi w tryb uśpienia) a reszta komputera nadal działa (wiatraki, diody itd.). Jeżeli będzie potrzebna specyfikacja komputera to podam.

Z góry dzięki za odpowiedź.

Podaj specyfikację komputera. Może być coś z zasilaczem.

Nie wiem dokładnie.

Ale kiedyś miałem podobną sytuację.

Miałem stary komputer i nie wyłączał sie.

Musiałem robić to ręcznie.

Po kupnie nowego PC problem zniknął. ha

Jeśli okaże się, że komputer wyłącza się wolno (lub wcale), włącza się wolno lub nie można przejść do trybów oszczędzania energii, przyczyną może być program lub sterownik urządzenia zakłócający działanie ustawień zasilania systemu Windows. Można użyć apletu Informacje wydajności i narzędzia, aby spróbować wykryć te programy lub sterowniki urządzeń.

Aby sprawdzić problemy z wydajnością

  1. Otwórz aplet Informacje wydajności i narzędzia, klikając przycisk StartObraz przycisku Start, a następnie klikając polecenie Panel sterowania. W polu wyszukiwania wpisz Informacje wydajności i narzędzia, a następnie na liście wyników kliknij pozycję Informacje wydajności i narzędzia.

2.W lewym okienku kliknij łącze Narzędzia zaawansowane.

3.W oknie Narzędzia zaawansowane, w obszarze Problemy z wydajnością kliknij dowolne widoczne problemy.

4.Przeczytaj informacje zawarte w oknie dialogowym, które pojawi się na ekranie, aby dowiedzieć się, które programy lub sterowniki powodują problemy.

Jeśli program lub sterownik uniemożliwia szybkie włączanie komputera

Można spróbować wykonać następujące zadania, aby naprawić problem:

• Zarządzanie programami uruchamianymi podczas uruchamiania komputera Niektóre programy są uruchamiane automatycznie podczas uruchamiania systemu Windows. Za duża liczba tych programów otwieranych w tym samym czasie może spowolnić komputer. Aby wyłączyć uruchamianie tych programów i poprawić wydajność, użyj usługi Windows Defender. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz temat Zapobieganie automatycznemu uruchamianiu programu podczas uruchamiania systemu Windows.

• Kontakt z producentem programu lub sterownika w celu sprawdzenia, czy są dostępne jego aktualizacje. Nowsza wersja programu może zawierać rozwiązanie problemu.

Jeśli program lub sterownik uniemożliwia szybkie wyłączanie komputera

Można spróbować wykonać następujące zadania, aby naprawić problem:

• Zamknięcie programu przed wyłączeniem systemu Możliwe, że problem występuje tylko wtedy, gdy program jest uruchomiony. Spróbuj go zamknąć przed wyłączeniem systemu Windows, a następnie sprawdź, czy komputer wyłącza się prawidłowo.

• Kontakt z producentem programu lub sterownika w celu sprawdzenia, czy są dostępne jego aktualizacje. Nowsza wersja programu może zawierać rozwiązanie problemu.

Jeśli zastosowanie tych opcji nie rozwiąże problemu, program lub sterownik mogą być niezgodne z systemem Windows. Jeśli program lub urządzenie zostały zainstalowane przez użytkownika i nie są już używane, należy rozważyć usunięcie urządzenia lub odinstalowanie programu bądź sterownika.

Sprawdzałem i żadnych problemów z wydajnością nie wyświetla, poniżej specyfikacja :

 

Płyta główna : Asrock B75 Pro3-M

Procesor : Intel Celeron G1620

Grafika : Gigabyte R7 260x

Zasilacz : Corsair 450 W