Komputer nie wysyła sygnału do monitora


(Kamilmazur14) #1

Witam!

Zakupiłem ostatnio taki zestaw: http://www.morele.net/inventory/info/VaOpqY/

 

Dzisiaj zacząłem to składać. Po złożeniu wszystkiego pojawił się problem - komputer nie reagował wgl na przycisk włączający, jednakże zresetowałem bios przez wyciągnięcie baterii i od tej pory komputer uruchamia się - wentylatory się włączają, świeci lampka na płycie głównej, pojawił się jednak inny problem - po włączeniu pcta nic nie pojawia się na monitorze, wgl nie przesyła do niego sygnału. Macie może pomysł skąd to się bierze i jak temu zaradzić?

 

 

 

Parę szczegółów:

Spiker nie wydaje dźwięków, monitor działa, kabel również, sygnału brak zarówno przy karcie radeona (podłączone zasilanie do karty, wentylator pracuje, monitor podłączany przez przejściówkę DVI - Dsub) jak i przy karcie zintegrowanej. RAMy nie są spalone. Próbowałem też odpalić kompa bez dysku, ramu i wszelkich wentylatorów z obudowy, bo myślałem, że może zasilacz nie wyrabia ale to raczej też nie to.


(SilberPunkt) #2

Ta płyta fabrycznie nie ma wbudowanego PC-speakera więc aby usłyszeć sygnały błędów trzeba wpiąć w odpowiednie piny zewnętrzny głośniczek.

Jeśli już takowy wpiąłeś i we wszystkich opisanych sytuacjach PC-speaker wciąż milczał to opcje są następujące: uszkodzona płyta główna, uszkodzony procesor lub źle zainstalowany procesor (kolejność od najbardziej do najmniej prawdopodobnej sytuacji).

 

:roll:


(Kamilmazur14) #3

Czyli oddać do reklamacji płytę główną czy lepiej pierw oddać cały zestaw do serwisu?


(SilberPunkt) #4

Nie napisałeś czy wpiąłeś PC-speaker’a więc nie wiem, czy cisza wynika z jego braku czy z opisanych przeze mnie opcji uszkodzenia zestawu…

 

:roll:


(Ja$) #5

…wnioskuję, że masz monitor z wejściem analogowym (D-sub), gdyż podłączasz go przez adapter DVI/D-sub, jeśli tak jest to w celu sprawdzenia działania inregry wyjmij dedykowaną kartę grafiki i połącz monitor z mobo  bezpośrednio (bez przejściówki) do złącz D-sub (może zaistnieć potrzeba wykonania resetu Biosu).

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Digital_Visual_Interface

http://pl.wikipedia.org/wiki/D-SUB