Komputer nieruchomieje

Witam

Mam duży problem z kompem. Zaraz po odpaleniu i załadowaniu się Windowsa zacina się kompetnie. Nie mogę nic zrobić. Nie rusza się myszka nie; nie działa klawiatura (nawet nie reaguje na Caps lock- nie zapala się światełko) wszelkie animacje też zamierają. CTRL ALT DELETE też oczywiście nie działa. Co więcej raz jak go zresetowałem to zaciął się już przy ładowaniu ale w dziwny sposób- ładował się system bo był dźwięk w głośnikach ale cały czas był czarny ekran z początkowego ładowania się. Nie mogę nawet dać wam logów żadnych bo nie zdążę po prostu. Ma ktoś jakiś pomysł co może być? Pewnie bardziej złożony problem.

Czy chodzi tryb awaryjny? Jak, tak to spróbuj odinstalować sterowniki od karty graficznej i daj logi z programów HijackThis oraz Combofix.

A więc tak, włączyłem tryb awaryjny, odinstalowałem sterowniki ATI Radeon wersja 7.1

Przy trybie awaryjnym nie było tego problemu, po odinstalowaniu sterów także, ale gdy zainstalowałem te nowe znowu się pojawiło. Więc problem jest zidentyfikowany. I faktycznie od jakiegoś czasu miałem problemy ze starami karty graficznej.

http://slimak.art.pl/logi/ tu są logi z dwóch programów przy odinstalowanych sterownikach bo tak teraz działam.

Maciek_ , jaką posiadasz kartę graficzną ?

Radeon 9600 XT

Sterowniki do chipsetu płyty głównej masz zainstalowane ?

Przewód dodatkowego zasilania podłączony do karty graficznej ?

Po pierwsze radzę na przyszłość: nie instaluj Daemon Tool’a (zawiera wirusa)

Do płyty głównej wydaje mi się, że instalowałem wszystko. Inaczej chyba by mi nie wszystko chodziło a przez dłuższy czas było ok. Co do zasilania to nie mam nic dodatkowego.

Fakt :wink: Radeony 9600 nie posiadają gniazda na dodatkowe zasilanie. Pomyliłem z GeForce 9600GT :wink:

Pobierz i zainstaluj ATI CATALYST 5.8.

Przed instalacją powyższego sterownika, odinstaluj najpierw poprzedni:

(START -> Panel sterowania -> Dodaj/Usuń programy -> ATI DISPLAY DRIVERS /usuń/).

Dodatkowo użyj programu Driver Cleaner, aby usunąć pozostałości po sterownikach.

Po instalacji powyższego sterownika i ponownym uruchomieniu komputera, zainstaluj koniecznie najnowsze biblioteki DirectX 9.0c (Instrukcja instalacji bibliotek DirectX 9.0c).