Komputer obciąża sieć lokalną?

Witam. Od jakiegoś czasu zauważam pewien problem, otóż mój internet w sieci lokalnej bardzo zwolnił. Mam w sieci dwa komputery stacjonarne (jeden używany prawie codziennie przez kilkanaście godzin, drugi raczej w stanie spoczynku, używany bardzo sporadycznie) jeden laptop (często używany) oraz kilka smartfonów w sieci wi-fi. Strony ładują się bardzo powoli na każdych urządzeniach (nawet smartfonach), często rozłącza połączenie (przekroczono czas oczekiwania, wystarczy zazwyczaj odświeżyć stronę) lecz filmy na youtube chodzą normalnie. Pingi też w normie, mniej więcej na poziomie 70. Gdy odpinam kabel ethernet od komputera… tego często używanego, to wszystko zaczyna działać okej. Wi-fi chodzi dobrze, strony się wczytują normalnie… Skanowałem komputer malwarebytes’em - wykazał parę adware’ów, ale usunąłem je. Co może być przyczyną? Dostawca to Orange, 10mb/s. Pozdrawiam i proszę o pomoc.

odświeżam

Spróbuj określić co generuje ruch wychodzący, na przykład:

https://www.dobreprogramy.pl/Network-Monitor,Program,Windows,12706.html .

Warto to było zamieścić logi w dziale Bezpieczeństwo - zgodnie z zasadami działu:
https://forum.dobreprogramy.pl/c/dla-specjalistow/bezpieczenstwo

W razie czego załóż nowy wątek albo poproś o przeniesienie tego wątku.

Z ciekawosci, zabotooj kompiter który spowalnia sieć z jakiegoś linuksa i zobacz czy problem nadal istnieje. Jesli tak uzyj innej karty sieciowej i lub kabla. Jesli nie, przeinstaluj system.

Dzięki panowie za pomoc :slight_smile: Wrzuciłem kilka podejrzanych plików na virustotal, który wykrył w niektórych backdoory. Wiadomo - wszystkie hasła już pozmieniałem, a system postanowiłem przywrócić do ustawień fabrycznych. Wszystko działa normalnie - internet, wifi i nawet drukarka coś chętniej działa :smiley: Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.