Komputer od 3000 do 4000 pln dla gracza

Witam serdecznie chodzi mi o nowy komputer w cenie od 3000 do 4000 pln max do grania intel lub amd. Wszystko w zestawie ma się znaleźć. Będę wdzięczny za pomoc zwłaszcza że nie bardzo się orientuje jakich marek szukać. Prosiłbym też o pomoc w wyborze sklepu, gdzie ewentualnie kupić gotowy zestaw lub zlecić złożenie konkretnego zestawu. Prawdopodobnie kupię komputer na raty, tak, ale wolałbym możliwość wyboru podzespołów. Pozdrawiam.

To znaczy co konkretnie? Sama jednostka centralna? Czy system, monitor, myszka, klawiatura, głośniki, słuchawki i/lub coś jeszcze innego też?

Już precyzuje: jednostka centralna, monitor, mysz, słuchawki

Jakieś specjalne wymagania dotyczące monitora/myszki/słuchawek? Czy zwyczajnie coś dobrego i stosunkowo taniego?

Nie zwykły sprzęt dla zwykłego gracza nie dla grafika :slight_smile:

Pojęcie “dobry” jest strasznie względne.

100zł CREATIVE FATALITY GAMING HS-800 FATAL1TY
85zł A4Tech Bloody Blazing A9
15zł Podkładka A4Tech X7
700zł iiyama G-MASTER Black Hawk GE2488HS

900zł Intel Core i5-6500
360zł Gigabyte GA-B150M-D3H
165zł Kingston HyperX FURY 8GB (2x4GB) DDR4 2133MHz CL14
230zł SilentiumPC Vero M1 600W 80Plus
50zł Nagrywarka
950zł Radeon R9 380 4GB
180zł Zalman Z3 Plus
300zł Iridium Pro 240GB

Razem około 4050zł

Sporo osób chwali A4Tech Bloody Blazing A9 w tej cenie, więc myślę, że jest warta.
Creativy Fatality, są niezłe. Nie mam pojęcia czy od czasu kiedy sam je miałem nie wyszło na rynek coś lepszego, wątpię jednak.
Ta iiyama jest “średniakiem”. Przy kwocie 4000 nie ma sensu pakować tutaj najtańszego monitora.
Płyta główna posiadać będzie 2 sloty wolne na ewentualną rozbudowę pamięci RAM.
Dzisiaj obniżyli cenę Iridium Pro, warto skorzystać. Obudowa wg. gustów (osobiście dopłaciłbym 100zł do wyciszanej M70 Pax).

[Nelight](%7B base_url %7D/uzytkownik/196184-nelight/ “Przejdź do profilu Nelight”) dzieki za propozycję i mam pytanie ten  Radeon R9 380 4GB do jakiej karty nvidi można porównać??

 

R9 380 > GTX 960 > R7 370 > GTX 950

Autorze, a tak w ogóle to kiedy zamierzasz ten zestaw kupić? Bo za około miesiąc powinien być w sklepach RX 480, który powinien być wyraźnie wydajniejszy od R9 380, a będzie niewiele droższy i dałoby radę go wpakować do zestawu przy takim budżecie.

gtx 950 jest lepszy od r7 370.

 

dokładnie, a cena powinna byc taka sama lun niższa nie droższa.

 

 

Myślę że tak około sierpnia.

Gdy będziesz kupować to załóż temat ponownie, bo do sierpnia to jeszcze kupa czasu i wszystko się pewnie zmieni.

Najbardziej liczę na to że po premierze nowych kart graficznych nvidia czy radeon zmienią się ceny. Założyłem taki temat teraz bo wiem, że trzeba cierpliwie i na chłodno sprawdzić wszystkie możliwości by wybrać dobry sprzęt, a to wymaga czasu :).

Raczej drastycznie się nie zmienią. Za to od ostatniego czasu drożeją inne podzespoły i tendencji spadkowej nie widać na horyzoncie.

[@Nelight](%7B base_url %7D/uzytkownik/196184-nelight/) ceny gpu się trochę zmienią. 

Zaczekać na premiery średniego segmentu od AMD i Nvidia. Kupować teraz nową kartę poprzedniej generacji to niespecjalnie dobry interes. 

Opłaca się teraz kupować RAM bo jest naprawdę mega tani i raczej będzie szedł z ceną w górę, nie w dół. Przemyśl czy warto od razu nie zakupić 2 kości po 8GB, będzie na zapas :slight_smile:

Dlaczego RAM ma iść w górę? 

Właśnie błąd. Kilka miesięcy w sprzęcie to kupa czasu. Tutaj nie ma co tracić paru miesięcy na przemyślenia, bo wszystko zmienia się zbyt szybko. Komputer składa się tydzień przed zakupem, na bieżąco patrząc na to co jest w danym momencie najbardziej opłacalne.

Jaką kartę graficzną do 1k polecacie amd lub nvidia do procka i5 8gb ram??