Komputer pada pod dużym obciążeniem

Witam! Problem zaczął się pojawiać od ok miesiąca jednak raczej mało gram wiec mi to nie przeszkadzało. Gram w kumplami z COD MW2 i po powiedzmy godzinie gry komputer dosłownie “zdycha”, nie można go włączyć (nie reaguje na przycisk power) dopiero zresetownie zasilania pomaga i komputer pozwala się uruchomić. Temperatura procka to ok. 45st. w stresie.

Core2Quad Q8300

GeForce GTX 260

HDD WD 500GB

Zasilacz logic 500W

Przede wszystkim wyrzuć ten dziadowski zasilacz. Te 500w to można między bajki włożyć. Kup jakiegoś Chiefteca, Be Quieta, Corsaira, Ocz-a

Zasilacz : XFX Core 450W, OCz Stealthxstream 500W, Fractal Design Integra 500W lub Tesla 450W

Czyli to napewno wina zasilacza? Planuje kupić chieftec’a 500W więc problemy ustaną?

Kupuj coś z markowych. Poczytaj w googlach tych które podałem. Konkretnych egzemplarzy nie pamiętam, ale na pewno coś znajdziesz. Tylko pamiętaj wystrzegaj się dziadostwa. Patrz na firmy które ci podałem. Jest jeszcze Enermax ale to już Mercedes wśród zasilaczy i sporo kosztuje. Z tych co ci podałem za dwie stówy lub troszke więcej niemożliwe jest żebyś czegoś nie znalazł. Chyba. że przyczyną Twoich problemów jest płyta główna, procesor lub RAM. Ale tak czy inaczej ten zasilacz co posiadasz mozesz sprzedać na miedż

Dodane 03.11.2011 (Cz) 19:11

Ja też mam Chiefteca 450W GPS 450 A Przedtem miałem jakiegoś Modecoma którego kupiłem z używanym Pc. Padł po 2 miechach Ten Chieftec działa mi ponad rok bez przerwy choć wykorzystuję tylko niewielką część jego mocy. Bebechy masz dużo lepsz od moich. Oprócz zasilacza oczywiście

100% nigdy nie ma, ale objawy na to wskazują, a nawet jeśli to nie to (strzelam jednak, że to to) to i tak się zasilacz nie zmarnuje, bo będzie bezpieczniej niż na tym logicu :wink:

Chieftec dobry, ale srebrna obudowa i brak okablowania w oplocie wykluczają u mnie zakup takiego zasilacza, dlatego może http://www.ceneo.pl/1246938 ?

Strzał w dziesiątke. Znasz się na sprzęcie. Choć nie musi to być on, ale jak chcesz Gratuluję wyboru

chieftec dobry,ale ten lepszy

http://www.ceneo.pl/11379165?se=Fz-2bAZ … fAodD08ONw

Nie lepszy, tylko o wiele lepszy, bardzo fajny i przyjemny zasilacz :wink:

Może być ale i tak nie poczujesz różnicy> Liczy się dobra marka oraz waga zasilacz ( czym cięższy tym lepszy oczywiście ) Jak kupisz Ocz Chiefteca Corsaira czy Be quieta na jedno wyjdzie Czy ten XFC lepszy od Chiefteca nie wiem Zależy z jakiej półki danej firmy porównujesz zasilacze.

Bebechy mogą być te same, ale różnią się obudową, wentylatorem, jakością oplotu, posiadaniem oplotu, pstryczki i inne bajery :slight_smile:

ok dzięki panowie za wszelkie podpowiedzi, zasilacz zamówiony. Nurtuje mnie jeszcze jedna sprawa… w stresie gdy patrzę na ESET i obroty wentylatora dochodzą one nawet do 9500, czy to jest rzeczywiście prawdziwa informacja? czy po prostu jakieś przekłamanie i nie powinienem się tym martwić?

Obroty do 9500, nie wiem jaki wentylator by takie osiągnął, wyłby chyba na pół domu :smiley:

Co wybrałeś ;)?

czyli to jednak przekłamanie i nie ma sensu sie przejmować? :slight_smile:

wybrałem to:

http://allegro.pl/zasilacz-ocz-stealthx … 60327.html

powiedz mi prosze ze nie musze żałować ;d

Przekłamanie, zgadza się.

Zasilacz OK, brałeś z tego sklepu czy po prostu link wygrzebałeś ;)? Jeśli ze sklepu to nie wiem jak przez internet, ale w lokalu są bardzo mili :wink:

Dokładnie na tej aukcji zamówiłem. Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc :wink: teraz tylko mam nadzieje że poradze sobie z montażem :wink: